Fotowoltaika – ekonomiczne źródło energii odnawialnej

Fotowoltaika to potoczne określenie instalacji fotowoltaicznej, której zadaniem jest produkcja prądu elektrycznego z energii słoncznej. Jest to możliwe, dzięki specyficznej budowie instalacji. Składa się ono bowiem ze specjalnych paneli fotokrystystalicznych, których zadaniem jest wyłapywanie promieniowania słonecznego, które następnie jest przekształcene w potrzebny nam do codziennego funkcjonowania prąd. Prawidłowe działanie paneli fotowoltaicznych nie było by możliwe bez obecności inwertera oraz rozdzielni PV, które zabezpieczają ją od strony AC i DC. Każda instalacja fotowoltaiczna powinna być też podłączoną do sieci energetycznej, dzięki czemu nadwyżki wyprodukowanej energii są przesyłace do zakładu energetycznego, które można odebrać w zimie, kiedy fotowoltaika produkuje mniej prądu.

Instalacje fotowoltaiczne – Polska, świętokrzyskie

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością zarowno na świecie jak i w Polsce. Na terenie całej Polski również w województwie świetokrzyskim instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności. Fotowoltaikę można zobaczyć nie tylko w Kielcach ale też w mniejszych miejsowościach takich jak Busko. Staszów, Jędrzejów czy Pińczów. Instalacje fotowoltaiczne w świetokrzyskimi zyskały na popularności, dzięki możliwości dofinansowania ich montażu z regionalnych programów operacycyjnych. Można też otrzymać zwrot dofinansowania, dzięki programowi ogólnopolskiemu „Mój Prąd”. Dzięki takim możliwościom uzyskania źródeł finansowania, okazuje się, że zarówno montaż i zakup fotowoltaiki nie jest taki drogi, a sam kosz inwestycji zwraca się już po paru latach. Po tym czasie cieszymy się darmowym prądem prosto ze słońca. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że panele PV charakteryzują się długożywotnością, większość firm fotowoltaicznych oferuje nawet 25-letnią gwaranację na ich działanie.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak efektownie ogrzewać strefy relaksu?

Fotowoltaika – świetokrzyskie– ekologiczność i uniwersalność

Sam montaż paneli fotowoltaiczny nieingeruje w środowisko naturalne i nie jest uciążliwy dla najbliższego otoczenia. Instalacje PV działa cicho a pod czas jej pracy nie emitowane są żadne substancje szkodliwe jak to jest w przypadku tradycyjnych źródeł energii elektrycznej. W ten sposób promujemy proekologiczny styl życia i przyczyniamy się do ochrony środowiska oraz zmniejszenia negatywnych skutków globalnego ocieplenia klimatu.

Instalacje fotowoltaiczne mogą być zamontowane zarówno w domkach jednorodzinych jak i w dużych halach produkcyjnych. Ważne jest tylko to, aby pamiętać, że ilość paneli fotokrystalicznych zależna jest od ilości prądu, który jest nam potrzebny. Większość firm fotowoltaicznych wyposażona jest w specjalne kalkulatory, które pozwalają na ocenę zapotrzebowania w energię elektryczną oraz na obliczenie odpowiedniej ilości modułów fotowoltaicznych i określenie mocy inwertera, który niezbędny jest do prawidłowego działania instalacji fotowoltaicznej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz