Akcesoria do krzeseł – na jakie warto postawić?

wybor krzesla

Wybór krzeseł do mieszkania czy domu jest często sprawą oczywistą. Wielu konsumentów niestety nie wie, że do siedzisk można dobierać specjalnie do nich przeznaczone akcesoria. Na jakie komponenty warto postawić? Sprawdzamy.

Komfortowe siedziska

Wybierając krzesła do własnych czterech kątów, warto jest zwrócić uwagę na materiał, z jakich zostały wykonane. Siedzisko do krzesła może być materiałowe, tapicerowane bądź – w przypadku wykonania całości mebla z innego produktu – rattanowe lub metalowe. Dobrze jest dobrać ich wygląd do całości pomieszczenia. Jeżeli kuchnia lub jadalnia są w stylu klasycznym, lepiej sprawdzą się krzesła drewniane. W przypadku stylu loftowego bądź industrialnego, dobrze będą wyglądać siedziska metalowe.

Kółka dostosowane do powierzchni

W przypadku wyboru krzeseł biurowych czy obrotowych z pewnością przyda się zadbanie o odpowiednio dostosowane kółka. Na rynku dostępne są dwa najpopularniejsze warianty – do powierzchni twardych oraz miękkich. W pierwszym przypadku dobrze sprawdzą się przy siedziskach laboratoryjnych lub warsztatowych. Używane są zazwyczaj na płytkach ceramicznych, parkietach oraz glazurze. Na wykładzinie, dywanie czy specjalnych podkładkach lepiej sprawdzą się kółka do podłoża miękkiego.

CZYTAJ TAKŻE:   Zegar ścienny jako element dekoracji - jaki powinieneś wybrać? Podpowiadamy

Te akcesorium jest bardzo proste w montażu. Zazwyczaj potrzebne jest wypięcie poprzednich kółek i zamontowanie w ich miejsce nowego modelu.

Siłowniki i inne części do krzeseł

Bardzo ważnym elementem w przypadku prac biurowych są takie akcesoria do krzeseł, jak siłowniki pneumatyczne. Są to podnośniki, które pozwalają na płynną regulację ich wysokości. Do siedzisk obrotowych polecany jest mechanizm CPT, który reguluje nie tylko wysokość, lecz nawet kąt odchylenia oparcia.

W ofertach wielu firm są również stopki antypoślizgowe, które można zamontować na spodach nóżek. Dzięki nim całość jest o wiele bardziej stabilna i bezpieczna, a mebel może zyskać nawet kilka centymetrów wysokości. Do wysokich siedzeń, takich jak hokery czy taborety, zalecane są również podnóżki. Dzięki nim istnieje możliwość dopasowania stanowiska do niższych osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz