Akcesoria, które przydadzą się w każdej dobrze zorganizowanej kuchni

Dobrze zorganizowana i uporządkowana kuchnia to podstawa! W końcu jest to serce domu. Miejsce, w którym z miłością i radością przyrządzamy potrawy dla najbliższych, a także znajomych. Jeśli najważniejsze rzeczy są pod ręką, produkty mają swoje stałe miejsce, nie trzeba martwić się o czasochłonne sprzątanie, wieczny bałagan i psujące się artykuły spożywcze. Jakie akcesoria przydadzą się do kuchni?

Folie różnego rodzaju

Mówiąc najkrócej i najprościej – folie. Mowa o foliach bąbelkowych, stretch, torebkach foliowych, woreczkach strunowych i oczywiście workach na śmieci. Akcesoria, które bazują na foliach są niezwykle przydatne w kuchni i potrafią ją uczynić bardzo praktyczną. Warto wybierać mocne, trwałe, odporne na rozerwania folie. Wykorzystywać je wielokrotnie, by nie zanieczyszczać dodatkowo środowiska.

Do czego nada się folia bąbelkowa? Jej arkusze mogą posłużyć do przełożenia talerzy, patelni czy garnków, które nie powinny obijać się o siebie, by nie zostały porysowane i uszkodzone. Jest to szczególnie ważne w przypadku patelni z powłokami teflonowymi i ceramicznymi. Folię bąbelkową w mniejszych i większych rolkach można zakupić w sklepie Opakowania24.eu. Ze względu na to, że chroni ona przed wstrząsami, a także wilgocią, sprawdzi się również do zabezpieczania artykułów wymagających sezonowego przechowywania.

Elastyczna i rozciągliwa folia stretch swoje miejsce znajduje głównie w branży opakowaniowej i transportowej. W kuchni zaś można z niej skorzystać, gdy trzeba coś ciasno owinąć lub właśnie zabezpieczyć zapakowany karton z naczyniami na czas przechowywania. Typem folii stretch jest folia spożywcza nadająca się do kontaktu z produktami spożywczymi.

CZYTAJ TAKŻE:   Na czym polega hydroizolacja natryskowa?

Worki na śmieci i worki strunowe

Worki na śmieci to wybór nie tylko pośród różnych pojemności, ale i kolorów oraz dodatkowych funkcjonalności. Kolory są ważne, ponieważ określają, jakiego rodzaju odpady mogą być składowane w danych workach. Z kolei dodatkowe funkcjonalności to na przykład specjalne uszy lub taśma zastosowana w brzegach worka. Dzięki nim jego zawiązywanie staje się znacznie łatwiejsze. Uniesienie zaś i dojście do śmietnika z workiem nie oznacza ryzyka jego przerwania i wysypania się odpadów.

Woreczki strunowe są przezroczyste i oferują szczelne zamknięcie. Można w nich przechowywać przyprawy nie dopuszczając do ulatniania się aromatów. Poza tym opatrzenie zamknięciem gwarantuje, że sypkie produkty nie zabałaganią szuflady, szafki i zakamarków, które trudno będzie potem wyczyścić. Można nakleić na nie samoprzylepne naklejki z podpisami, by łatwo wszystko odnaleźć.

W kuchni takie drobiazgi sprawdzają się bardzo dobrze, bo pozwalają zachować ład i porządek. Artykuły spożywcze są przechowywanie w odpowiednich warunkach, stąd ogranicza się ich psucie poprzez dostanie się zanieczyszczeń czy wilgoci. Łatwiej segregować odpady, zabezpieczać artykuły kuchenne, a do tego zyskuje się na zaoszczędzonym miejscu. A Wy, bez których akcesoriów nie wyobrażacie sobie świetnie zorganizowanej kuchni?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz