Ceramika dekoracyjna w salonie

ceramika boleslawiec

Ceramika dekoracyjna szturmem wkradła się w najnowsze trendy wnętrzarskie i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Nic dziwnego – jej różnorodność, piękno i często niesztampowe podejście do tematu designu zachwyca światowej sławy projektantów, którzy wprowadzają je do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Z powodzeniem odnajdą się zarówno w minimalistycznym salonie, jak i stylizowanym na industrialną fabrykę. Jak wykorzystać dekoracyjny potencjał ceramiki? Podpowiadamy.

Kilka słów o ceramice

Dawniej o wyrobach ceramicznych mówiono – to te, które są wykonywane z pomocą wypalanej i uformowanej gliny. Obecnie wpisuje się w nią większość wyrobów, jakie powstają przy pomocy obróbki cieplej np. gliny, ale też kwarcu czy też węglików w temperaturze wypalania, która przekracza kilkaset st.C. Ceramika jest bardzo wdzięcznym materiałem dekoracyjnym. Chociaż wiele osób zamyka ją często w ramach wyłącznie eleganckich, jest to duży błąd. Z powodzeniem można wprowadzić ją także do salonu urządzonego nowocześnie, ale także z klasycznym zacięciem.

Salon i ceramika dekoracyjna – bardzo zgrany duet

Ceramika dekoracyjna, to cały kalejdoskop możliwości. W grę wchodzą zarówno różnej maści figurki, jak i wazony czy też lampy. Wybierając wykonaną z dbałością o najmniejszy szczegół, a przy tym różnorodnie, w tym na przykład takie firmy jak ceramika Bolesławiec możemy mieć pewność, że nasze wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

CZYTAJ TAKŻE:   Stowarzyszenie DAFA rekomenduje firmę Klimas Wkręt-met

Wyroby ceramiczne mogą nadać przytulności loftowym, dość surowym wnętrzom. Różnej maści podgrzewacze wprowadzą do niego przytulność i ciepło, którego często brakuje betonowi w połączeniu z cegłą i wszechobecną czernią. Doskonale będą korespondowały z nimi różnej maści lampy zarówno wiszące, jak i stojące. Warto postawić na te w ożywczych kolorach z motywem dekoracyjnym. Staną się niebanalną dekoracją, która ma szansę stać się tą pierwszoplanową. Niewielki wysiłek, a efekt naprawdę ogromny.

Ceramiczne dekoracje wpiszą się także idealnie w klimat wnętrz urządzonych w duchu eklektycznym, w którym przenika się mieszanka stylów. Niemniej dobrze będą współgrać z ciepłym i dość otwartym na różnej maści propozycje stylem boho, synonimem wolności i przytulności. Ceramiczne wyroby doskonale podkreślą także minimalistyczne podejście do aranżacji utrzymane w myśl skandynawskiej miłości do wszystkiego co naturalne, jasne i ciepłe w odbiorze.

Ceramikę kocha także styl glamour, pełen blichtru, zdobień i połyskujących elementów. Tego rodzaju dekoracje idealnie podkreślą ten przepych i jednocześnie mogą wpisać się w konwencję nie zaburzając spójności aranżacji.

Dekoracje ceramiczne mogą z powodzeniem grać pierwszoplanowe aranżacyjne skrzypce, ale jednocześnie wpiszą się w zamysł wkomponowania się w stylistykę salonu. To, na jakie rozwiązanie postawimy zależy już tylko od naszego indywidualnego poczucia smaku, stylu oraz upodobań. Najważniejsze jest to, że naprawdę mamy na czym pracować.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz