Ciekawe inspiracje na ścianę

Ciekawe inspiracje na ścianę

Poszukiwanie inspiracji może być bardzo twórcze. Urządzanie mieszkania w związku z tym dla wielu osób jest bardzo ciekawą przygodą. Warto pomyśleć o niej w kategoriach stwarzania własnej przestrzeni, w której przez kilka, a może kilkanaście lat musimy się czuć dobrze. I warto by była to przestrzeń tak wyjątkowa jak my. Jeśli mamy problemy poszukajmy inspiracji na stronach wnętrzarskich lub skorzystajmy z pomocy architekta. I nie bójmy się łączyć materiałów, korzystać z ciekawych rozwiązań i odkrywać nowe pomysły bazujące na starych sprawdzonych sposobach.

Wśród ciekawych materiałów

Szukając ciekawych pomysłów na aranżację ściany w kuchni czy w łazience, sięgamy po różne materiały. Coraz częściej dostępne płytki ceramiczne czy drewno nie pozwalają nam do końca zindywidualizować aranżacji pomieszczeń. Idealnym pomysłem na urządzenie tych wyjątkowych przestrzeni jest mozaika. Sprawdza się zarówno, gdy wykańczamy całe wnętrze lub też gdy chcemy dodać jakiś charakterystyczny akcent. Co najważniejsze, pozwala nam na wyrażenie emocji i kreowanie pomieszczeń według własnych pomysłów. Poza kolorami i kształtami mozaika to również nowoczesne rozwiązania. Coraz częściej przyciągają kolekcje metalizowane, inox cz też lustrzane. A prawdziwym hitem jest umieszczenie na mozaice własnego obrazu i wmontowanie jej w ścianę. Wtedy czujemy się już prawdziwie u siebie.

CZYTAJ TAKŻE:   3 pomysły na aranżację ściany w salonie

Klasyka czy nowoczesność?

Choć mozaika jako materiał wykończeniowy i dekoracyjny towarzyszy człowiekowi od wieków, to jednak idealnie wpisuje się w nowoczesny charakter wnętrza. Zamienia się bowiem technologia jej produkcji a poza tym najnowsze trendy doskonale wyglądają właśnie w szklanych kwadratach lub tez innych formach. Mozaika pozwala w idealny sposób wykończyć całą łazienkę lub też tylko wprowadzić elementy dekoracyjne. Doskonale nadaje się do ozdobienia zaokrągleń przy wannie, brodziku lub też blacie, rozbija przestrzenie,tworzy świetlne iluzje, które zachwycają i optycznie powiększają przestrzeń. Stąd również ogromna popularność szklanych ozdób z brokatem lub też powierzchni metalizowanych. Warto je wykorzystać do wykonania dekoracji na ścianach, bo trzeba pamiętać, że w przypadku mozaiki nie ogranicza nas praktycznie nic, a efekt uzyskujemy oszałamiający. Dzięki jej właściwościom odbijającym światło w ciekawy sposób możemy powiększyć małą przestrzeń lub też nadać jej nieco inny kształt. A będzie to rozwiązanie nieprzeciętne i wyjątkowe, czyli takie, jakie chcemy osiągnąć, urządzając mieszkanie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz