Co powinno znaleźć się w wyposażeniu łazienki?

Wyposażenie łazienki

Dzisiejsze łazienki coraz bardziej odbiegają wyglądem od tych, jakie powstawały jeszcze kilka lat temu. Dziś stają się bardziej miejscem do relaksu, wchodząc w rolę bardziej pokoju kąpielowego, aniżeli łazienki. Współczesny design łączy funkcjonalność z estetyką. Osoby stojące u progu aranżowania powinny dokładnie zastanowić się na jakie płytki postawić, jaką armaturę, jaka szafka pod umywalkę oraz odwieczny dylemat wanna czy prysznic. Warto zapoznać się nowoczesnymi rozwiązaniami, które powinny znaleźć się we współczesnej łazience.

Nowoczesna szafka pod umywalkę

W dzisiejszych łazienkach szafka pod umywalkę jest najczęściej spotykanym elementem wyposażenia. Obecnie producenci, tacy jak np. Grekon oferują szafki niezwykle praktyczne, a zarazem idealnie wpisujące w styl danej łazienki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w różnych kształtach, kolorach, które doskonale sprawdzą się w mniejszej czy większej łazience.

Wyposażenie łazienki

Modne konstrukcje prysznicowe

Dawne brodziki, spotykane przy prysznicach odeszły już do lamusa. Dziś najczęściej wybieranym modelem jest konstrukcja prysznicowa typu walk-in, która jest równa poziomowi podłogi. Występują dwie możliwości montażu tego typu prysznica. Pierwsza z nich polega na zamontowaniu niskiego brodzika, a druga możliwość polega na wpuszczeniu brodzika w posadzkę. Tego typu prysznice mogą prezentować się jako otwarty prysznic albo jako kabina półotwarta w postaci pojedynczej szklanej ściany, która zamontowana jest na wsporniku do sufitu. W tego typu prysznicach kąpiel jest równie relaksacyjna jak w wannie, więc to, czy zdecydujemy się na wannę czy prysznic zależy tylko i wyłącznie od preferencji właściciela. W przypadku większej łazienki można postawić zarówno na prysznic jak i wannę.

CZYTAJ TAKŻE:   Kuchnie na wymiar – jak to wygląda w praktyce?

Współczesne wanny

Od kilku już lat większość osób stawia na wanny wolnostojące, dzięki którym łazienka staje się istnym pokojem kąpielowym. Najbardziej pożądane modele to takie o ostrych liniach i kubistycznym kształcie, które zostały wykonane z delikatnych kompozytów. Topowe są także wanny wpuszczane w podłogę, które nadają łazience bardziej ekskluzywnego wyglądu i stylu. Dużą furorę robią także wanny wolnostojące, które są zintegrowane z zabudową meblową, szafkami czy półkami, znajdującymi się w łazience.

Odważna armatura

Zmiany w trendach armaturowych są bardzo odległe od tych, które znamy od lat. Dużą popularnością cieszą się baterie podtynkowe, bezdotykowe baterie umywalkowe i nawannowe, które są bardzo proste i smukłe w kształcie. To bardzo praktyczne, a zarazem designerskie rozwiązanie. Dzięki nim stajemy się bardziej oszczędni, a także minimalizujemy osadzanie się kamienia, a co najważniejsze utrzymują permanentną temperaturę strumienia i na długo pozostają bez smug i zabrudzeń, gdyż nie mają kontaktu z ciałem człowieka. Modne w tym sezonie okazały się kolorowe węże prysznicowe oraz rączki baterii w kolorach : turkusowych, białych lub czarnych. Zauważa się także ogromny popyt na deszczownice, które zdecydowanie przyniosą ulgę w upalne dni, ale i także w chłodniejsze wieczory.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz