Domowe napoje gazowane to niskie koszty i ochrona środowiska. Jak zacząć?

jak przygotowac domowe napoje gazowane

Uwielbiasz napoje gazowane, ale chcesz zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć kupowanie ich w plastikowych butelkach? W takim przypadku pomyśl o domowej produkcji wody i innych napojów z bąbelkami. Jak to zrobić?

Jak produkować napoje gazowane w domu?

Gazowane napoje można nie tylko kupić w sklepach. Także można wytwarzać je samodzielnie. Do tego celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego urządzenia – saturatora, który określany jest też potocznie jako syfon.

Saturacja jest procesem polegającym na nasyceniu cieczy gazem. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie, między innymi w przemyśle czy medycynie. Najczęściej jednak saturatory kojarzone są z produkcją wód gazowanych.

Saturatory, a dokładnie wózki z saturatorami, były spotykane na polskich ulicach w latach 60. i 70. XX wieku. Teraz znów powracają, jednak w znacznie wygodniejszej formie – domowych saturatorów wyposażonych w butle CO2.

Produkcja napojów z bąbelkami – dlaczego warto?

Domowa produkcja napojów gazowanych związana jest z wieloma korzyściami. Dlaczego warto zdecydować się na zakupienie saturatora do domowego użytku?

Przede wszystkim to niższe koszty – produkcja napojów gazowanych z wody jest znacznie tańsza niż kupowanie napojów w butelkach. Jest też wygodniejsza, ponieważ nie trzeba dźwigać ciężkich butelek ze sklepu do domu. Duże znaczenie ma też ekologia, ponieważ produkcja napojów z bąbelkami w domu pozwala na zredukowanie ilości odpadów w postaci plastikowych butelek.

CZYTAJ TAKŻE:   Zwalczanie prusaków - oto skuteczne sposoby, by szybko się ich pozbyć

Nowoczesne saturatory pozwalają też na produkowanie napojów smakowych. Dodaje się do nich wtedy specjalny syrop – koncentrat. Można wtedy uzyskać także popularne smaki, na przykład coli.

Domowy saturator do napojów gazowanych – co wybrać?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje saturatorów. Jednym z popularnych saturatorów jest SodaStream. Składa się z saturatora, który ma formę prostego urządzenia wyposażonego w butlę CO2, a także z dopasowanej do niego plastikowej butelki, która służy do przechowywania przygotowanego napoju.

Aby napełnić butelkę gazowanym napojem, wystarczy tylko nalać do niej wody i ewentualnie dodać wskazaną dawkę syropu, a następnie umieścić ją w saturatorze i nacisnąć na przycisk. Urządzenie następnie nasyci wodę dwutlenkiem węgla, aby nadać jej orzeźwiający smak.

Gdy butla CO2 wyczerpie się, można ją napełnić. Osobom chcącym zamówić napełnianie butli SodaStream Kraków – http://www.orfemet.pl/gazy-techniczne/ umożliwia skorzystanie z usługi w działających w mieście punktach. Usługę można zamówić też online z odbiorem i dostawą napełnionych butli przez kuriera.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz