Doniczki rattanowe – dla tych, którzy stawiają na naturę

gatunki

Rattan zwany też rotangiem lub ratanem to określenie odnoszące się do wielu gatunków palm pnących, pochodzących z Azji Południowo-Wschodniej. To właśnie z nich po odpowiednim procesie przeróbki wyplata się różne dekoracyjne elementy, między innymi tace, kosze, meble, donice i inne tego typu przedmioty. Jeśli chodzi o doniczki rattanowe, to wyrób ten posiada wiele cennych zalet.

Naturalna ozdoba mieszkania

Wszelkie wyroby z ratanu, z racji tego, że są zrobione z palm, mają naturalne pochodzenie. W sytuacji, gdy przestają spełniać swoją rolę łatwo je zutylizować bez szkody dla środowiska. Poza tym powstałe z tego materiału plecione doniczki rattanowe, takie jak np. https://forvega.pl/pol_m_Donice_rattanowe-299.html bardzo sprzyjają rozwojowi roślin w nim posadzonych. Są przewiewne i świetnie dotleniają glebę, pozwalając swobodnie oddychać korzeniom. Innym niewątpliwym walorem jest naturalny kolor produktu, który harmonizuje z otoczeniem. Sprzyja to zachowaniu odpowiednich proporcji estetycznych i wytworzeniu niepowtarzalnego klimatu wokół domu czy w samym jego wnętrzu.

Mało uciążliwe wymagania

Należy pamiętać, że doniczki z rattanu mają też pewne wymagania, ale nie są one zbyt uciążliwe. Po prostu chodzi o to, że ze względu na swoją naturalną budowę potrzebują osłony przed mrozem. Jeśli stoją poza domem, to na okres zimowy należy je przenieść do wnętrza budynku, ewentualnie odpowiednio zabezpieczyć. Trzeba też wspomnieć, że materiał ratanowy pod wpływem działania promieni słonecznych może się lekko odbarwić. Nie zepsuje to jednak naturalnego wyglądu produktu, a w razie chęci zmiany wystroju można go pomalować na ulubiony kolor. Doniczki rattanowe można bez obawy o ich strukturę poddawać procesowi oczyszczania z różnych zewnętrznych zanieczyszczeń. Do mycia będziemy potrzebowali trochę wody i jakąkolwiek szmatkę. Po jej namoczeniu i odsączeniu zmywamy zabrudzenia i donica będzie wyglądać jak nowa.

CZYTAJ TAKŻE:   Jakie okna do domu?

Wybierz trwały produkt z ratanu

Wszelkie ozdoby z ratanu – w tym również doniczki – są lekkie, dlatego bardzo dobrze nadają się do przenoszenia w różne miejsca. Z drugiej strony jest to materiał bardzo odporny, więc nie ma obawy, że częste przemieszczanie uszkodzi produkt. Skąd bierze się jego wytrzymałość? Otóż jego słoje są usytuowane pionowo, co bardzo utrudnia złamanie. Dlatego wyrób ten jest bardziej wytrzymały niż wiklina. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie odkształca się po wysuszeniu. Doniczki rattanowe są dostępne na rynku w różnych kształtach i gabarytach. Wybór jest spory, więc nie powinno być problemu przy jego zakupie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz