Dorodna choinka na święta – przystrojona od podstawy aż po czubek!

Ubieranie świątecznej choinki to tradycja. Niektórzy z nas zostawiają to zadanie na ostatnią chwilę, tuż przed wigilijną kolacją zawieszają ostatnie bombki na gałązkach. Inni przeznaczają na to cały dzień, ale na kilka lub kilkanaście dni wcześniej. W końcu pragną pięknie przystrojonej, cudownie zdobionej choinki! I wszystko byłoby na miejscu, gdyby nie ta plastikowa, nieestetyczna podstawa. Co z nią zrobić? Alternatywą stają się doniczki, a właściwie donice ogrodowe.

Zamiast stojaka piękna donica ogrodowa

Donice ogrodowe czy balkonowe, jak sama nazwa wskazuje, służą nam do ozdabiania i ochrony roślin w ogrodach, ewentualnie kompozycji kwiatowych, które umieszczamy na balkonach. Wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych, są w stanie przetrwać cały sezon, a nawet cały rok bez jakichkolwiek uszkodzeń. Zdobią i spełniają swoje funkcje praktyczne.

Dokładnie te same donice ogrodowe można wykorzystać w domu. Coraz większą uwagę przykładamy do wystroju wnętrz. Liczą się detale, kolorystyka, maskowanie defektów i mniej ciekawych elementów, a eksponowanie tych najpiękniejszych. W świątecznych dniach jest to dla nas jeszcze ważniejsze, bo wystrój buduje atmosferę i po części sprawia, że jest to magiczny czas. Zostaje nam już tylko jedno szpecące miejsce – podstawa choinki. Najczęściej stojak wykonany z metalu czy tworzywa sztucznego. Do żywych drzewek kompletnie nie pasuje. A gdyby tak wybrać donicę ogrodową, jaką w ofercie posiada sklep https://bazkar.pl/?

CZYTAJ TAKŻE:   Producent mebli na wymiar — jak wybrać najlepszego?

Cudownie przystrojona choinka umieszczona w ozdobnej donicy, prezentuje się jeszcze piękniej. Zostaje zachowana estetyka. Dotychczasowa podstawa wykonana z kilku elementów, nie rysuje już podłogi, nie zostawia trwałych śladów na dywanie, ze względu na ciężar choinki. Poza tym taka donica wykonana z lekkich, ale wytrzymałych materiałów, nierzadko przypominających te naturalne stosowane w ogrodach, po prostu pasuje do prawdziwego, pachnącego drzewka.

Jak wybrać donicę do choinki?

Donica zastosowana jako osłona podstawy czy pnia choinki świątecznej, musi być dopasowana do rozmiarów drzewka. Nie może być za duża przy małej choince, bo będzie wyglądać nieelegancko i zepsuje cały efekt. Z kolei niewielkich rozmiarów sprawi, że zginie w tle choinkowych gałęzi, a do tego może nie utrzymać ciężkiego drzewka z mnóstwem ozdób. Rozmiar to zatem podstawa.

Kształt – okrągły, kwadratowy, owalny bądź inny, dobrze jest dopasować do wystroju wnętrza. Podobnie jest z kolorystyką, zastosowanym materiałem czy ozdobami takiej donicy. Całość powinna komponować się nie tylko ze świąteczną choinką, ale i z aranżacją pomieszczenia, w którym znajdzie swoje miejsce.

Donice, które stają się podstawą świątecznych choinek, wpływają na podwyższenie estetyki. Pięknie się prezentują, są praktyczne, nadają drzewku wizualnej lekkości, a i ewentualne przenoszenie przestaje sprawiać problemy. Naszemu wnętrzu, zielonej choince i sobie, sprawmy drobny prezent w postaci eleganckiej donicy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz