Fronty lakierowane – dlaczego warto na nie postawić?

fronty lakierowane

Nie da się ukryć, że bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na estetykę wnętrza, jak również na komfort użytkowania pomieszczeń są meble. Każdy ich użytkownik pragnie, aby były wykonane z możliwie jak najlepszych materiałów, jak również trwałe, odporne na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne, głównie zarysowania. Fronty meblowe są najbardziej widocznym elementem mebli, dlatego kluczowe jest to, aby je dobrze wykonać.

Co to są fronty lakierowane?

Fronty mebli to nic innego, jak ich przednia część. Najczęściej tego rodzaju powierzchnia pełni jednocześnie rolę drzwiczek, a więc takiego elementu, który ma podstawowy wpływ na funkcjonowanie mebli.

Fronty meblowe mogą być różnorodne, oczywiście są dopasowane do tego, w jakim stylu meble są zaprojektowane i wykonane. Fronty meblowe można w różnorodny sposób dekorować, między innymi przez zastosowanie odpowiednich żłobień, frezów, specjalnych farb i lakierów.

Fronty lakierowane w Gdańsku, jak sama nazwa wskazuje, pokryte są specjalnie w tym celu przygotowanym i aplikowanym metodą hydrodynamiczną lakierem. Zadaniem lakieru jest oczywiście zabezpieczenie płyty meblowej przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki lakierowni również uzyskujemy specjalną powłokę – połyskującą lub na przykład matową.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak zastosować imitacje kamienia elewacyjnego w aranżacji wnętrz

Jak wykonuje się lakierowanie mebli?

Aby poprawnie wykonać lakierowanie frontów meblowych, przede wszystkim musimy mieć już odpowiednio przygotowane płyty meblowe. Powinny być już wyfrezowane, odpylone, a także pomalowane zgodnie z wolą klienta.

Na tak przygotowaną powierzchnię aplikuje się lakier, wykorzystując do tego specjalny agregat malarski. Nanoszenie lakieru metodą hydrodynamiczną sprawia, że na całej powierzchni frontów meblowych uzyskamy dokładnie taki sam efekt.

Kompleksowo wykonywaniem tego rodzaju usługi zajmuje się firma Abo Hurtownia Płyt. Współpracując z doświadczonym wykonawcą, zamówiony bardzo dobrze przygotowane fronty meblowe, które będą gotowe do montażu i podkreślą charakter mebli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz