Jak urządzić kawalerkę, by była wygodna?

Młodzi ludzie często mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach, ale coraz częściej kupują też swoje pierwsze, własne mieszkania na kredyt. Zakup mieszkania nie jest taką prostą sprawą, jeśli dopiero co weszło się w dorosłe życie. O dużych apartamentach trzeba na razie zapomnieć i zadowolić się małą kawalerką.

Jak urządzić niewielki metraż, aby zachował on swoją funkcjonalność oraz elegancki wygląd bez szkody dla naszej codzienności? Dwadzieścia metrów kwadratowych to niezbyt wiele dla człowieka mającego swoje potrzeby, ale dopóki jest się singlem, można jeszcze zawalczyć o gustowny aranż miejsca, w którym żyjemy i podejmujemy gości.

Meble w przytulnej kawalerce

Mając do dyspozycji niewielki metraż mieszkania musimy pamiętać, że meble do niego powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Zakup każdego z nich musi być doskonale przemyślany aby nie zagracić sobie już i tak ograniczonej przestrzeni. Małe kawalerki to zazwyczaj jeden pokój z aneksem kuchennym, kuchnia i łazienka. Nie ma więc miejsca na osobną sypialnię. Kluczowy więc wydaje się wybór miejsca do spania. Zamiast dużego, rozległego i zabierającego większą część wolnego miejsca łóżka zdecydowanie przyda się jakaś forma rozkładana, by można było na niej zarówno odpoczywać w nocy, a za dnia podejmować gości. Wygodna kanapa przecież przydaje się nie tylko do spania, ale także do siedzenia. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu nowoczesny narożnik, który będzie wygodnym miejscem do przyjmowania gości w dzień, w nocy zaś zastąpi nam spore łóżko. Ponadto nowoczesne narożniki, dzięki swoim walorom estetycznym mogą stanowić bardzo stylowy i efektowny element wyposażenia. W kawalerce powinno koniecznie znaleźć się także biurko do pracy. To na nim będzie można ustawić sprzęt komputerowy wraz z klawiaturą oraz dokumenty, nad którymi pracujemy. W szufladach takiego biurka będzie na nie dużo miejsca. Nasze codzienne sprzęty i gadżety potrzebują przestronnego miejsca na przechowywanie. Większość ludzi w dobie obecności Internetu i komputerów na każdym kroku po prostu rezygnuje z telewizji. Na regałach zawsze znajdzie się miejsce na książki, płyty, pamiątki, puchary i wszystko, bez czego nie wyobrażamy sobie życia.

CZYTAJ TAKŻE:   Zwalczanie prusaków - oto skuteczne sposoby, by szybko się ich pozbyć

Kuchnia i łazienka w małej kawalerce

W kuchniach należących do kawalerek nie ma zbyt wiele miejsca na szaleństwa. Pomocny okazać się może stolik z pochylanym blatem, przy którym codziennie będzie można zjeść śniadanie oraz nieduże krzesło, które nie zagraci przestrzeni. Dyskretna płyta indukcyjna do gotowania oraz mała lodówka są w takiej kuchni niemal niezbędne. Przyda się też solidny blat na dolnych szafkach, aby móc wygodnie przygotowywać posiłki. Łazienki w kawalerkach też nie należą do największych. Najczęściej to tylko mały prysznic, ubikacja i niewielka umywalka. Czasami udaje się w nich zmieścić małą pralkę. Warto wybrać więc umywalkę z maleńką chociaż szafką aby trzymać w niej środki czystości, a na kosmetyki zawiesić na ścianach półki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz