Łazienka w kilku odsłonach

Łazienka w kilku odsłonach

Każdy, kto urządza i remontuje swój nowy dom, staje prędzej czy później przed podjęciem decyzji odnośnie stylu przyszłej łazienki. Styl definiowany jest przez wybór materiałów, kolorów oraz kształtów tworzących całe wnętrze. Podpowiadamy, na jaki warto się zdecydować.

Łazienka to nieodłączny element każdego domu. Pomieszczenie to jest używane każdego dnia bez wyjątku i każdy mieszkaniec przebywa w nim co najmniej kilka razy dziennie. Dlatego też ważne jest to, aby przestrzeń łazienki była przyjemna w odbiorze i pozwalała czuć się członkom rodziny w pełni komfortowo. Nic innego nie nastraja bowiem na nowy dzień tak, jak poranna toaleta i nie pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu, jak kąpiel pod prysznicem czy w wannie. Warto zatem dokładnie przemyśleć, w jakim stylu powinna być łazienka, aby z przyjemnością służyła przez wiele lat całej rodzinie.

Łazienka klasyczna

Klasyczna łazienka jest pomieszczeniem bardzo formalnym, z wieloma detalami architektonicznymi ściągającymi wzrok. Klasyczny styl sprzyja kamiennym i drewnianym elementom, jednak najważniejsza w klasycznym stylu jest równowaga. Meble takiej łazienki są bardzo proste, nie fantazyjne, z mocną podstawą i zwykle wypukłymi krawędziami. Klasyczna łazienka lubuje się w meblach wykonanych z ciemnego drewna – ich zaletą jest długowieczność oraz to, że pomimo zmieniających się trendów, zawsze pozostają na czasie. Kolory klasycznej łazienki mogą być zarówno odważne, jak i podstawowe, jednak należy ostrożnie postępować z wielobarwnymi wzorami. Klasyczny styl opiera się na monochromatycznych lub duo-chromatycznych schematach kolorów.

Nowoczesna łazienka

Łazienka w nowoczesnym stylu jest elegancka i dopracowana w każdym detalu. Tworzą ją takie materiały jak szkło, chrom i tak zwany corian. Nowoczesne projekty domów uwzględniają łazienki definiowane przez czyste linie i proste kształty geometryczne. Nowoczesne meble łazienkowe wykonywane są głównie z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna, szkło i plastik. Schematy kolorów są proste, a tekstury odgrywają w niej główną rolę. Bardzo istotną cechą modernistycznego stylu jest to, że nie ma w nim miejsca na bałagan, toteż wszelkie przedmioty codziennego użytku i kosmetyki powinny mieć swoje miejsce do ukrycia. Choć łazienki nowoczesne mogą kojarzyć się z takimi barwami jak biel, szarość czy beż, to odważne kolory, takie jak np. czerwony również może się w nich pojawić. Obecność zdecydowanych barw zwiększa tętno i wprowadza niepowtarzalną energię do łazienkowego wnętrza.

CZYTAJ TAKŻE:   Rolety dzień noc - jakie są ich zalety?

Łazienka w stylu country

Choć niewiele osób decyduje się na łazienkę w wiejskim stylu, wciąż istnieje grono osób marzących o łazience rodem z domku w lesie czy agroturystyki. Meble w stylu wiejskim wydają się być często dobrane przypadkowo, jednak są bardzo wygodne w użyciu. Ich cechą charakterystyczną są wysokie elementy dekoracyjne i zwinięte ramiona. Tkaniny użyte w wiejskiej łazience mogą być kraciaste, kwiatowe lub w paski. Meble i elementy dekoracyjne do łazienki w stylu country można bez problemu odnaleźć na targach staroci lub stworzyć samemu, odrestaurowując stare przedmioty. Jasne i pastelowe kolory na ścianach sprawdzą się doskonale jako tło dla ciężkich mebli i wzorzystych dodatków.

1 Komentarz

Dodaj komentarz