Malowanie proszkowe i wyposażenie lakierni. Jak ochronić wrażliwe elementy?

wyposazenie lakierni

Decydując się na nanoszenie specjalistycznych powłok malarskich metodą hydrodynamiczną, musimy przede wszystkim wybrać odpowiednią malarnię proszkową, która posiada dobrej jakości park maszynowy oraz stosuje rozwiązania pozwalające na uzyskanie dobrego, trwałego, estetycznego efektu. Wyposażenie lakierni to nie tylko kabiny malarskie, ale również elementy chroniące i zabezpieczające.


Chcąc skompletować niezbędne wyposażenie lakierni, zdecydowanie musimy szukać takich dostawców, którzy mają doświadczenie, szeroki asortyment, jak również potrafią dopasować produkty do potrzeb klientów.

Musimy również pamiętać o tym, że wyposażenie lakierni jest bardzo różnorodne, może występować w najróżniejszej specyfikacji. Do dyspozycji powinniśmy mieć również elementy, dzięki którym zdecydowanie osiągniemy dobry efekt, ale również sprawnie zabezpieczymy wszystkie elementy, które z różnych względów pomalowane być po prostu nie mogą. Takie wyposażenie lakierni oferuje firma Lapena http://www.lapena.pl/.

Elementy zabezpieczające, jako wyposażenie lakierni


Na rynku są naprawdę bardzo dobrej jakości, proste w montażu oraz codziennym użytkowaniu elementy, które mogą pełnić rolę maskujących, zabezpieczających, chroniących niemalowane elementy np. przed zmianą wyglądu czy parametrów technicznych.

CZYTAJ TAKŻE:   Dlaczego okna parują i jak uniknąć efektu zaparowanych okien?

Tego rodzaju elementy zabezpieczające są oczywiście wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, silikonów, gumy. Dzięki temu przez bardzo długi czas mogą zachować swoje właściwości, odporność na uszkodzenia, kontakt z różnymi farbami czy lakierami.

Elementy zabezpieczające i ochronne warto kupować w firmach, które są na rynku już dość długo, oferują produkty różnorodne, w dobrej cenie, takie, które bez problemu dopasujemy do własnych rozwiązań.

Zobacz także: https://nowosci.net.pl/tanie-wyposazenie-lakierni-czy-mozna-je-kupic-w-specjalistycznych-firmach

Elementy niemalowalne


Malując różnego rodzaju konstrukcję stalową, przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby zapoznać się ze specyfikacją i dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj powłoki malarskiej zastosować, jak również jaką technikę malowania przyjąć.

Istnieją elementy, jak na przykład różnego typu wloty, uchwyty, kolanka, elementy montażowe, grupy robocze, produkty wykonane z innych materiałów (tworzywa, mosiądz), które pomalowane być nie mogą. One oczywiście muszą być w dobry, kompleksowy sposób zasłonięte. Można do tego wykorzystać silikonowe czopy, nasady, nakrętki. Są one proste w aplikacji, skutecznie zapobiegają między innymi podciekaniu farby czy lakieru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz