Modne wanny łazienkowe – co kupić do nowoczesnej, a co do klasycznej łazienki?

wanna

Chociaż wanny nie są już tak często spotykane w łazienkach, to jednak dla wielu osób nadal stanowią one niezbędny element salonu kąpielowego. Jakie wanny są dzisiaj najmodniejsze? Wyselekcjonowaliśmy najciekawsze modele do łazienek w stylu nowoczesnym i klasycznym!

Jak wybrać dobrą wannę?

Dzisiaj w sklepach oferujących wyposażenie łazienkowe można znaleźć szeroką gamę wanien do wyboru. Wśród nich czekają zarówno modele przeznaczone do zabudowy, jak i te wolnostojące. Dostępne są w różnorodnych wymiarach, a także kolorach – nie tylko w klasycznej bieli.

Wybierając odpowiednią wannę do swojej łazienki, warto przede wszystkim kierować się względami praktycznymi i dodatkowo dopasować ją do stylu aranżacji wnętrza. Wanna musi być zatem dopasowana pod kątem wymiarowym do miejsca, w którym ma być ustawiona. Także powinna ona wpisywać się w wystrój łazienki, aby całość prezentowała się harmonijnie.

Wanny do łazienek nowoczesnych

W nowoczesnych łazienkach można obecnie zobaczyć najczęściej wanny wolnostojące o symetrycznych, zaokrąglonych kształtach. Tego typu wanny świetnie dopełniają współczesne przestrzenie, nadając im nieco futurystyczny wymiar.

Do łazienek nowoczesnych najczęściej wybierane są wanny w kolorze bieli, jednak w aranżacjach w stylu loft można także zobaczyć wanny czarne, które podkreślają ich industrialny wymiar.

CZYTAJ TAKŻE:   Aluminiowe bramy wjazdowe posłużą na lata. Jaki wzór wybrać?

Popularne są także wanny do zabudowy, najczęściej o bardzo prostym kształcie prostokąta bez zaokrągleń na obrzeżach.

Wanny do łazienek klasycznych

Klasyczne łazienki najczęściej uzupełniane są stylizowanymi wannami wolnostojącymi na ozdobnych nogach. Dzięki nim można uzyskać niebanalny efekt łazienki w stylu retro

Również często wybierane są wanny do zabudowy, które uzupełniane są ozdobnymi kafelkami wpisującymi się w styl wnętrza.

Jaką armaturę dobrać do wanny?

Dobierając wannę do łazienki, nie można zapominać także o dopasowanej do niej armaturze. Co sprawdzi się wtedy najlepiej?

Gdy wanna jest wolnostojąca, można uzupełnić ją efektownym zestawem armatury montowanym w podłodze. Wtedy może ona być ustawiona nawet na środku salonu łazienkowego, gdy w miejsce montażu doprowadzi się instalacje.

Także można zdecydować się na baterie wannowe ścienne. Teraz bardzo modne są baterie podtynkowe, które prezentują się bardzo elegancko.

Oczywiście, baterię do wanny także powinno się dopasować do stylu aranżacji wnętrza, by uzyskać spójne połączenie.

Gdzie kupić wannę łazienkową?

Gdy chcesz kupić modne wyposażenie łazienek Kraków CERMAR 2 to miejsce, gdzie czeka wiele stylowych wanien i baterii wannowych od najlepszych marek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz