Pokój dla małej dziewczynki – jak go urządzić?

Pokój dla małej dziewczynki nie musi oznaczać wcale dominacji różu, żeby został zaaranżowany niczym z bajki, o czym marzy wielu rodziców. Mała księżniczka może mieszkać w otoczeniu delikatnych barw i poczuć się wyjątkowo. Podpowiadamy, jak urządzić jej pokój tak, aby otrzymać zamierzony efekt, a przy tym zachować dobry gust.

Wielu rodziców chce, żeby pokój ich nowonarodzonej córki był jak z bajki. Tak, aby dziewczynka od najmłodszych lat czuła się traktowana jak księżniczka. Jest kilka sposobów na to, jak urządzić pokój w takim stylu, jednocześnie nie zapominając o zachowaniu estetyki.

Pokój dla małej dziewczynki – postaw na jeden motyw

Rodzice pragną, by dzieciństwo ich pociech było niczym z bajki, a atmosfera w ich pokoju to odzwierciedlała. Niestety czasem dobre chęci dają odwrotny efekt – wrażenia zagracenia pokoju lub przepychu, który kompletnie do siebie nie pasuje. Aby tego uniknąć, najlepiej jest postawić na jeden, powtarzając się motyw, np. księżniczki. Pamiętajmy o tym, żeby aranżacja była spójna.

Warto postawić na delikatne kolory, najlepiej pastele oraz biel.  Kolorów może być wiele, ale, żeby ich zestawienie dało dobry efekt końcowy, muszą być one  stonowane. Jeśli decydujemy, że dominującym kolorem będzie róż, wybierzmy kilka pastelowych odcieni tego koloru, zamiast jednego jaskrawego.

CZYTAJ TAKŻE:   Palenisko ogrodowe, czyli jak wyczarować magiczną atmosferę w swoim ogródku

Pokój dla małej dziewczynki – zwróć uwagę na materiały

Kupując tekstylia warto zwracać uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane, gwarantuje to dłuższe życie akcesoriów i ich lepszy wygląd w trakcie codziennego użytkowania. Pamiętajmy o tym, że rzeczy wykonane ze słabej jakości materiałów szybko robią się brzydkie, tracą kolor po praniu lub mechacą się.

Warto także unikać plastiku. Możemy np. zamiast lampek wykonanych z tego materiału, wybrać modele drewniane. Wybierając kosz na zabawki, zdecydujmy się na wiklinowy, zamiast nieestetycznego worka lub plastikowego pudła.

Mądrze rozpieszczający rodzic nie musi się obawiać, że traktując córkę jak księżniczkę wychowa rozkapryszoną gwiazdę. Urządzając dziewczynce pokój w taki sposób pokazujemy jej, że jest dla nas kimś ważnym. Każda mała dziewczynka zasługuje na to, żeby czuć się księżniczką…

Pokój dla małej dziewczynki akcesoria
pokoj-dla-malej-dziewczynki2

zdjęcia: Lamps&Company

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz