Remont mieszkania – jak szybko i sprawnie rozprawić się z poremontowym bałaganem?

remont mieszkania

Remont domu czy mieszkania zawsze oznacza wszechobecny chaos i bałagan, którego nie sposób wyeliminować. Niezależnie od zakresu prowadzonych prac remontowych, nawet niewielkie zmiany w wystroju czterech kątów wiążą się z koniecznością uprzątnięcia nie tylko zużytych elementów wyposażenia mieszkania, ale również kurzu, pyłów czy plam po klejach czy zaprawach, które zaburzają estetykę odświeżonego wnętrza. Jak zatem szybko i skutecznie pozbyć się poremontowego bałaganu, aby w pełni cieszyć się z efektów metamorfozy mieszkania?

Sprzątanie po remoncie – zbędne opakowania i kartony

Każdy, kto choć raz w swoim życiu podjął się remontu mieszkania ten doskonale wie, że podczas prac renowacyjnych gromadzi się wiele zużytych opakowań po materiałach budowlanych i kartonów po nowych sprzętach elektronicznych czy meblach, które przeszkadzają jedynie w utrzymaniu względnego porządku. Dlatego w pierwszej kolejności warto pozbyć się śmieci o największych gabarytach, dzięki czemu uprzątnięcie mieszkania stanie się znacznie łatwiejsze. Warto wybrać się na skup makulatury czy skup kartonów, gdzie w bezpieczny sposób można pozbyć się części poremontowych odpadów. Wiele skupów makulatury prowadzi również usługi w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych, dzięki czemu można zutylizować m.in. wyeksploatowane elementy domowych instalacji.

Jak posprzątać mieszkanie po remoncie – „na sucho”

Po usunięciu wszelkich zalegających w mieszkaniu kartonów, pudełek, które można łatwo zutylizować z pomocą profesjonalnych firm z sektora utylizacji i recyklingu odpadów jak np. https://medienpartner.pl/ czy pustych opakowań po materiałach wykończeniowych warto przejść do kolejnego etapu sprzątania po remoncie, czyli rozprawienia się z brudem „na sucho”, jeszcze bez użycia mokrych ściereczek czy detergentów. W ten sposób znacznie łatwiej pozbyć się kurzu i pyłu, które zmieszane z wodą czy środkami czystości zamienią się w ciężką do usunięcia „breję”. Remontowane powierzchnie warto przywrócić do porządku z pomocą odkurzacza lub też specjalnych szczotek frotowych.

CZYTAJ TAKŻE:   Podstawowe elektronarzędzia, które przydadzą się każdemu majsterkowiczowi

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/skup-zlomu-dlaczego-warto-z-niego-korzystac/

Jak usunąć pył po remoncie – sprzątanie „na mokro”

Po wstępnym wyeliminowaniu najbardziej uciążliwych zabrudzeń z użyciem odkurzacza można przejść do bardziej dokładnego mycia powierzchni płaskich jak podłoga, ściany czy okna. W tym celu warto zainwestować w dużą liczbę czystych szmatek i ściereczek oraz podstawowe detergenty jak uniwersalny płyn do mycia, odtłuszczacz, a nawet rozpuszczalnik, który okazuje się niezbędny przy usuwaniu pozostałości farb czy lakierów. Warto pamiętać o kolejności sprzątania pomieszczeń po remoncie – obowiązuje prosta zasada „od góry do dołu”, a wszystko po to, by nie dokładać sobie pracy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz