Skrzynki drewniane na owoce – jak zrobić z nich stolik?

skrzynka

Meble DIY zyskują na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie samodzielnie półek, czy też szafki, która może powstać przy pomocy drewnianych skrzynek na owoce. Jak je przygotować i użyć w celu stworzenia eleganckiego i funkcjonalnego stolika?

Jak przygotować skrzynki drewniane na owoce do tworzenia mebli?

Aby wykorzystać skrzynki drewniane na owoce do stworzenia mebli trzeba je najpierw odpowiednio przygotować. W tym celu najlepiej oczywiście zacząć od ich umycia. Kolejny krok jest wręcz niezbędny, gdyż w innym wypadku meble ze skrzynek będą bardzo się brudzić. Mowa o oszlifowaniu ich, by były gładkie, a także odpyleniu i zabezpieczeniu preparatem do drewna. Można je również pomalować tak, by pasowały kolorystycznie do reszty mebli.

W celu stworzenia stolika można wykorzystać na przykład koszyk na truskawki, lecz znacznie lepiej sprawdzą się nieco większe skrzynki. Gdy będą one gotowe trzeba się wyposażyć również w pozostałe elementy wymagane do budowy stolika.

CZYTAJ TAKŻE:   Kuchnie na wymiar – jak to wygląda w praktyce?

Jak stworzyć stolik z drewnianych skrzynek na owoce?

Podstawą są oczywiście skrzynki na owoce. Ciekawym pomysłem będzie stolik, który będzie składał się z czterech takich skrzynek połączonych tak, by mogły one być wykorzystane w celu przechowywania na przykład książek, czy też gazet. W centralnej części pomiędzy nimi można z kolei wykorzystać podstawkę z na przykład kawałka sklejki, która pozwoli na postawienie tam na przykład kwiatka.

Przygotowanie skrzynek warto zacząć od przymocowania nóżek do skrzynek tak, by były one na jej rogach. Opcjonalne są kółka, które pozwolą na łatwe przemieszczanie stolika. Następnie wystarczy jedynie przymocować skrzynki do siebie i umieszczonej centralnie sklejki i stolik jest gotowy.

Stworzenie własnoręcznie stolika ze skrzynek na owoce to nie tylko dobry pomysł na wykorzystanie nieużywanych przedmiotów, ale też świetna zabawa, która pozwala na wzbogacenie pomieszczenia o nowy mebel, który będzie funkcjonalny i stylowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz