Tapety do małego przedpokoju – jakie stosować?

Tapety do małego przedpokoju

Przedpokój lub korytarz prowadzący do wyjście z mieszkania to pomieszczenia wyjątkowo często pomijane w planach remontu i aranżacji wnętrz. Tymczasem jest to niezwykle istotna wizytówka naszego domu, dlatego warto zadbać o to, aby był on odpowiednio zaaranżowany. Nawet niewielki przedpokój może wyglądać fantastycznie, jeżeli zadbamy o dobranie do niego odpowiedniej tapety. Podpowiadamy, o czym pamiętać podczas jej wybierania.

Tapeta w niewielkim przedpokoju – czy to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się, czy tapety do małego przedpokoju to dobre rozwiązanie. Architekci wnętrz i specjaliści przekonują, że owszem. Na rynku znajduje się obecnie niemal niezliczony wybór tapet o różnych fakturach, materiałach i wzorach, dlatego do każdego przedpokoju można wybrać tę idealnie pasującą zarówno do naszego gustu, jak i wielkości wnętrza.

Jednym z najważniejszych argumentów, który przemawia za wyborem tapety do małego przedpokoju jest jej trwałość. Korytarz jest miejscem, wyjątkowo narażonym na użytkowanie, dlatego pomalowanie ściany zwykłą farbą może nie być wystarczającą ochroną dla ścian.

Jakie tapety stosować do małego przedpokoju?

Jaka tapeta w przedpokoju?

Ze względu na charakter pomieszczenia tapeta, którą mamy zamiar zastosować w przedpokoju powinna być przede wszystkim trwała. Warto zdecydować się na tapety winylowe lub te wykonane z włókna szklanego. Ten pierwszy rodzaj sprawia, że ściany pokryte tapetą mają o wiele dłuższą żywotność niż te, które pomalowane są farbą. Tapety winylowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Ich powierzchnia uodporniona jest na wilgoć i zabrudzenia, dlatego doskonale sprawdzają się w mocno użytkowanych pomieszczeniach. Dodatkową zaletą jest także łatwość montażu oraz usuwania tapety ze ścian.

CZYTAJ TAKŻE:   Bursztynowe dodatki do domu — jak wprowadzić nadmorski klimat do Twojego domu?

Tapety z włókna szklanego są jeszcze bardziej odporne na zabrudzenia niż tapety winylowe. Ich żywotność szacowana jest nawet na trzydzieści lat. Ogromną zaletą jest ich niepalność oraz całkowita odporność na wilgoć. Doskonale przylegają do ściany, tworząc warstwę ochronną przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Jeżeli zależy nam na wyborze trwałej i mocnej tapety do małego przedpokoju, zarówno wersja winylowa, jak i z włókna szklanego może okazać się doskonałą propozycją.

Tapeta do przedpokoju

Jaki kolor i wzór tapet do małego przedpokoju?

Niewielki przedpokój wymaga od nas zastosowania kilku tricków, które sprawią, że nie będzie się on wydawał wizualnie jeszcze mniejszy. Unikajmy więc ciemnych kolorów oraz takich, które posiadają intensywne wzory rozmieszczone na całej powierzchni. Korytarze i przedpokoje często cierpią na niedobór naturalnego światła, dlatego tapety do małego przedpokoju powinny charakteryzować się stonowanymi wzorami i stosunkowo jasną kolorystyką.

Tapeta od 4wall.pl ma jednak pełnić przede wszystkim funkcję ozdobną i pasować do naszego osobistego gustu. Dlatego nie ma powodu do zupełnej rezygnacji z umieszczania wzorów na tapetach. W przypadku niewielkiego przedpokoju warto zadbać jednak o to, aby nie zajmowały  one całej przestrzeni, ale raczej znalazły się jedynie na jednej ze ścian lub wręcz na jej fragmencie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz