Urządzamy pokój dziecięcy – co powinno się w nim znaleźć?

pokoj dzieciecy

Wieść o ciąży jest bardzo radosna dla każdej rodziny jednak warto wiedzieć, że trzeba się dobrze przygotować na przyjście malucha na świat. Przed porodem pokój dziecka powinien być już gotowy, a na mamę i malucha powinny czekać gadżety, dzięki którym opieka nad dzieckiem będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Jesteś w trakcie urządzania pokoju dziecięcego? Zastanawiasz się czego nie może zabraknąć w tym pomieszczeniu? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki, czy chłopca – jakie są różnice?

Bardzo ważne jest to, by malowanie ścian odbyło się długo przed narodzinami malucha. W pokoju, w którym [przebywać będzie maluch nie może unosić się nieprzyjemny i chemiczny zapach farby. Najlepiej więc, by tym zajął się przyszły tata w momencie nieobecności przyszłej mamy. Jaki kolor farby najlepiej wybrać? To zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań rodziców. Wydawać się może, że dla dziewczynki najlepiej sprawdzać się będzie róż, a dla chłopca niebieski kolor ścian. Jednak można postawić na nieco bardziej uniwersalne barwy takie jak beż, biel szarość – to najlepsze rozwiązanie dla rodziców, którzy nie wiedzą jaką płeć będzie miało dziecko.

Łóżko i akcesoria do pielęgnacji malucha – co wybrać najlepiej?

W pokoju malucha nie może zabraknąć łóżeczka. Doskonale sprawdzają się łóżeczka drewniane, które stworzone są z materiałów bezpiecznych dla dzieci w każdym wieku. Bardzo ważne jest sprawdzenie, czy mebel posiada certyfikat bezpieczeństwa, co świadczyć będzie o jego jakości. Potrzebny będzie również materac, poduszeczka, która na początku powinna być płaska, a także kołderka i kocyk. Przydać się może mata pod prześcieradło, by w razie przecieknięcia pieluszki materac nie został zabrudzony i zmoczony. W ten sposób można zadbać o sterylność w miejscu spania malucha.

CZYTAJ TAKŻE:   Beton we wnętrzu - najlepsze połączenia

Gadżety i akcesoria w pokoju niemowlaka, w które warto zainwestować

Wiele mam decyduje się na karmienie piersią. W takim wypadku doskonale sprawdzać się będzie poduszka rogal do karmienia, dzięki której możliwe jest ułożenie malucha w prawidłowej pozycji. Nie może zabraknąć przewijaka. Warto zainwestować w małe koszyczki, w których można ustawić pieluszki, kosmetyki i inne akcesoria do pielęgnacji malucha, by ich znalezienie było łatwe. Pod ręką może przydać się kosz na pieluszki i brudne ubranka. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem kierować się do kuchni lub łazienki tylko zrobić to raz dziennie.

Pamiętając o tych szczegółach można bez trudu stworzyć pokój, w którym maluch będzie czuć się komfortowo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz