Urządzamy przytulną sypialnię

obrazy do sypialni

Sypialnia kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. To przestrzeń w której rozpoczynamy nowy dzień, jak również wracamy wieczorem, często bardzo zmęczeni. Warto więc, aby przestrzeń ta sprzyjała zarówno relaksowi, jak i pobudzała do działania. Receptą na zachowanie takiej równowagi jest urządzenie jej w przytulny sposób. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Obrazy w sypialni – dobry sposób na aranżację przestrzeni

Obrazy do sypialni – na jakie warto postawić? Przede wszystkim na takie, które podkreślą charakter wnętrza, idealnie się w nie wkomponują, ale jednocześnie będą mogły sprawić, że nabierze ono nowego smaczku. Warto wybrać się do dobrej galerii sztuki, w której można znaleźć zarówno obrazy z zakresu młodej sztuki, jaki obrazy na płótnie tudzież różnej maści grafiki lub rysunki. Bardzo ważne jest to, aby galeria proponowała różne obrazy, które mają szansę zyskać uznanie w oczach osób ceniących minimalizm, a także tych, którzy szukają w sztuce awangardy. Istotne jest również to czy można z ich pomocą stworzyć klimat w naszej sypialni. Obrazy mają stać się oprócz tego, że dekoracją wnętrza, inspiracją do działania, a po ciężkim dniu elementem wyposażenia wnętrza, który będzie sprzyjał błogiemu relaksowi.

Aranżacja przytulnej sypialni, a łóżko

Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne. Zanim więc wybierzemy dekor ramy, zatroszczmy się o solidny materac. To czy wybierzemy odpowiedni będzie rzutowało na jakości snu. W kontekście przytulnej sypialni nie możemy jednak oczywiście zapomnieć o designie łóżka. W tego typu konwencje wpisują się szczególnie modele wyposażone w wygodny zagłówek. Odpoczynek staje się o wiele bardziej przyjemny, tak samo jak czytanie książki czy też oglądanie telewizji, jeśli posiadamy oczywiście tv w naszej sypialni.

CZYTAJ TAKŻE:   Misja: wiszący fotel, czyli jak odmienić swój ogród na wiosnę

Przytulna sypialnia, a kolory

Kolory stanową od dawna przedmiot badań wielu psychologów. Udowodniono, że mają one istotny wpływ na nasze samopoczucie. Niektóre barwy solidnie nas pobudzą, inne zrelaksują, a kolejne będą sprzyjały wrażeniu poddenerwowania. Aranżując sypialnianą przestrzeń warto postawić na zdrowy bilans między równowagą, a pobudzeniem. Idealnie w tą konwencję wpiszą się kolory z jasnych palet. Wszelkiej maści biele, beże, przytłumione szarości. Można je z powodzeniem zestawiać z nieco bardziej żywymi barwami, które na przykład zagoszczą na kocach, poduszkach czy też dywanach. Świetnie sprawdzą się także w aranżacjach okiennych czy też obrazach do sypialni.

Kiedy aranżujemy sypialnię należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów – od mebli, po kolory ścian, dekoracje okienne oraz obrazy na ścianę. Wśród dekoracji, warto szczególną uwagę poświęcić obrazom, ponieważ z ich pomocą można stworzyć wyjątkowy nastrój, nadać danemu wnętrzu charakteru nawet w sytuacji, kiedy przestrzeń jest urządzona w duchu minimalizmu. Gra kolorów i motywów może narobić niezłego aranżacyjnego zamieszania. Biorąc pod uwagę to, że sypialnia jest dość prywatnym pomieszczeniem i nie każdy chce się nim dzielić, warto urządzić ją ostatecznie w taki sposób, aby to nam żyło się w niej dobrze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz