5 wskazówek, jak zaaranżować kuchnię

Kuchnia jest sercem domu, zadbaj więc o odpowiednią atmosferę. Musisz ją starannie zaplanować, by była piękna i funkcjonalna. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę projektując wnętrze.

Określ swoje potrzeby

Po pierwsze, wyrzuć przedmioty, których nie używałeś od lat. Teraz rozejrzyj się po swojej kuchni i zrób listę rzeczy, które Ci się podobają, a których nie lubisz. Zwróć uwagę na ilość miejsca do przechowywania, rozmiar i kolor szafek, potrzebne urządzenia. Dzięki temu lepiej określisz swoje potrzeby i preferencje.

Zastanów się, czy aktualna przestrzeń wymaga otwarcia albo rozszerzenia. Jeśli tak, sprawdź, czy możesz wyburzyć ścianę między kuchnią a jadalnią. Pomyśl, jak chcesz wykorzystać wnętrze. Potrzebujesz po prostu miejsca do przygotowywania posiłków? A może marzysz o wielofunkcyjnej kuchni, w której chcesz zjeść obiad lub kolację z rodziną i przyjaciółmi? Co lubisz gotować i dla ilu osób?

Pomyśl o hydraulice i ogrzewaniu

Zastanów się, czy użyjesz istniejącej instalacji hydraulicznej do zlewów i urządzeń, a może trzeba zamontować dodatkowe rury? Jeśli chcesz uwzględnić w projekcie wyspę kuchenną ze zlewem albo inne urządzenia, sprawdź przed położeniem podłogi, czy instalacje hydrauliczne i elektryczne znajdują się we właściwym miejscu. Zobacz, czy gniazdka znajdują się tam, gdzie ich potrzebujesz.

Dużą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, dlatego warto zamontować go w małym lub niestandardowym wnętrzu. Ostateczną decyzję musisz podjąć przed położeniem podłogi.

Jak zaaranżować kuchnię?

Rozważ opcje oświetlenia

Planując oświetlenie, zastanów się, jak możesz uelastycznić system, by swobodnie je regulować. Przydatne jest również dodatkowe światło, na przykład nad blatem. Zastanów się, co musisz mieć w swojej kuchni. Tęsknisz za eleganckim blatem, wytworną kuchnią lub mnóstwem szafek do przechowywania? A może potrzebujesz konkretnych urządzeń, by łatwiej przyrządzać posiłki?

CZYTAJ TAKŻE:   Ogródek w segmencie. Jak zapewnić sobie odrobinę prywatności?

Każda osoba ma inną listę priorytetów, dlatego ważne jest, by sporządzić swoją. Dzięki temu dopasujesz kuchnię do specyficznych potrzeb Twoje rodziny. W ten sposób zaoszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów, omawiając projekt z architektem wnętrz.

Zainspiruj się

Inspiracji możesz szukać w mediach społecznościowych, blogach, czy magazynach branżowych. Zbieraj zdjęcia i artykuły z różnych źródeł. Pisz, co Ci się podoba, a czego nie znosisz. Zanotuj, które materiały, kolory i akcesoria do siebie pasują, a które niekoniecznie.

Nawet coś tak prostego, jak elegancki talerz, płytka, mebel lub skrawek materiału może być świetnym punktem wyjścia do wyboru motywów albo kolorów. Nie myśl teraz o kosztach, po prostu skup się na rzeczach, które Cię inspirują.

Zalety kuchni na wymiar

Meble na zamówienie są trwałe, eleganckie i praktyczne. Możesz je idealnie dopasować do swoich potrzeb, upodobań i stylu życia. Sprawdzą się doskonale w każdym wnętrzu. Proponowane kuchnie w IZIkuchnie Gdańsk znajdują się w atrakcyjnej cenie. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz samodzielnie wybrać każdy element wystroju. Dzięki temu urządzisz funkcjonalne i stylowe wnętrze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz