Aluminiowe bramy wjazdowe posłużą na lata. Jaki wzór wybrać?

bramy wjazdowe

Wybierając odpowiednią bramę wjazdową na posesję, warto myśleć przyszłościowo. Właściwa konstrukcja bramy nie tylko zadba o estetykę otoczenia domu, ale również będzie mogła posłużyć na lata.

Brama wjazdowa z aluminium – dlaczego warto?

Do wykonania bramy wjazdowej stosowane są różne rodzaje materiałów. Wśród nich prym wiedzie dzisiaj aluminium. Bramy aluminiowe – https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ wyróżniają się wieloma zaletami na tle innych typów konstrukcji, między innymi są lekkie, wytrzymałe, odporne na korodowanie oraz nie wymagają impregnowania.

Co więcej, bramy wjazdowe z aluminium cechują się atrakcyjnym wyglądem, co powoduje, że mogą stać się ozdobą posesji. Szeroka gama wzorów i kolorów do wyboru powoduje, że mogą być one dopasowane do niemalże każdego stylu architektonicznego.

Bramy aluminiowe – nowoczesne i tradycyjne

Bramy wykonane z aluminium można kupić przede wszystkim w nowoczesnych wariantach wzorniczych, ale również pasują one do tradycyjnej architektury.

Nowoczesne bramy aluminiowe, które najczęściej wybierane są przez klientów, to bramy panelowe. Wykonane są z ułożonych poziomo profili aluminiowych o różnych szerokościach od 5 cm do 25 cm. Panele mogą być ułożone bez prześwitu albo z prześwitem. Dostępne są bramy o profilach o jednolitej szerokości lub kilku szerokościach.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak samodzielnie naprawić toaletę?

Popularne są także aluminiowe ogrodzenia i bramy żaluzjowe, w których profile są ustawiane pod kątem. Dzięki temu poprawiają one prywatność, ale jednocześnie nie blokują przepływu światła. Inna opcja to bramy aluminiowe wykonane z blachy perforowanej – ażurowej.

Do tradycyjnych aranżacji często wybierane są bramy wykonane z profili drewnopodobnych, które cechują się realistycznym wyglądem drewna, jednak nie wymagają impregnacji. Inna opcja to ogrodzenie wykonane z pionowo ustawionych profili przypominających sztachety.

Bramy aluminiowe – jaki wariant konstrukcji wybrać?

Producenci bram aluminiowych oferują je w dwóch głównych wariantach – jako bramy przesuwne oraz bramy rozwierane.

Bramy przesuwne zbudowane są z jednego skrzydła, które umieszczone jest na prowadnicy. Montaż tego typu bram jest możliwy w miejscach, gdzie w miejscu otwierania nie ma przeszkód. Z kolei bramy rozwierane zbudowane są z dwóch skrzydeł otwieranych pod kątem do wewnątrz albo na zewnątrz posesji w zależności od dostępnej przestrzeni.

Żeby używanie bramy wjazdowej było łatwiejsze, warto także zdecydować się na wyposażenie jej w napęd i w automatykę. Dzięki nim można łatwo otwierać i zamykać bramę z wykorzystaniem bezprzewodowego pilota. Wystarczy nacisnąć na przycisk, aby brama otwarła się, a potem zamknęła.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz