Aranżacja balkonu i tarasu – kilka podpowiedzi

Wraz z nadejściem ciepłych dni i wieczorów, coraz więcej czasu chcemy spędzać na świeżym powietrzu. Miejscami, które pozwolą nam delektować się nim, a ponadto da możliwość odpoczynku i relaksu są m.in. taras i balkon. Z pomocą odpowiedniej aranżacji, można urządzić te przestrzenie przytulnie oraz funkcjonalnie. 

Aranżacja balkonu i tarasu nie musi oznaczać drogi przez mękę. Wystarczy tylko odpowiednio rozplanować prace, aby nawet najmniejszy balkon dostosować do naszych potrzeb. Wystarczy, że potraktujemy go jako część mieszkania i jak najlepiej wykorzystamy przestrzeń, którą dysponujemy. Jak to zrobić?

Aranżacja balkonu i tarasu – wybierz odpowiednie meble

Stolik aranżacja balkonu  i tarasu

Aby taras i balkon spełniał nasze oczekiwania pod względem komfortu, warto jest zatroszczyć się o odpowiednie meble. Nie ma znaczenia, czy dysponujemy małą, czy też dużą przestrzenią. Na rynku jest bardzo dużo modeli mebli do wyboru, które są dostosowane do różnych przestrzeni. Pamiętajmy m.in. i wygodnych krzesłach oraz stoliku. To niezbędne akcesoria, z pomocą których stworzymy część jadalnianą i wypoczynkową. Jeśli jesteśmy posiadaczami małej przestrzeni, możemy postawić na stoły składane stojące, albo też mocowane do balustrady. Meble świetnie prezentują się z kolorowymi pledami , narzutami, kocami, a także poduszkami.

Aranżacja balkonu i tarasu – kwiaty

Widok na piękny ogród sprawia, że stajemy się zrelaksowani. Czasem wystarczy zaledwie kilka donic z pięknymi kwiatami, warzywami, czy też ziołami, aby nasz taras lub balkon zmienił się w przydomowy ogródek. Mniejsze przestrzenie warto wyposażyć w kwiaty wiszące, które można przyczepić do sufitu. Warto także pomyśleć o mocowanych na ścianie kwietnikach, albo donicach, które posiadają uchwyt na balustradę balkonową.

CZYTAJ TAKŻE:   Kompleksowy remont domu - wyzwanie z jakim pomoże nam się zmierzyć odpowiedni hipermarket budowlany

Aranżacja balkonu i tarasu – podłoga

Aby nadać balkonowi albo tarasowi przytulności, można położyć na podłogę jakiś kolorowy chodniczek. To także doskonały sposób na zakrycie jej ewentualnych niedoskonałości. Taki trik zarówno ociepli przestrzeń, jak i sprawi, że stanie się bardziej przytulna, można powiedzieć – ,,domowa”. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie pamiętajmy, żeby postawić na dywany łatwe w pielęgnacji, odporne na wilgoć.

Aranżacja balkonu i tarasu – zasłony i świeczki

Świeczki aranżacja balkonu i tarasu

Na balkonie czy tarasie warto wykorzystać lniane zasłony, moskitiery czy baldachimy. Nie tylko wypełnią one przestrzeń w ciekawy sposób, ale także ochronią przed słońcem i wiatrem. Pozwolą również na odrobinę prywatności w środku miejskiej dżungli.

Nastrojowy nastrój osiągniemy także dzięki świecom, a także świecznikom. Natomiast jeśli szukamy odpowiedniego oświetlenia, możemy postawić na lampki solarne, które zasila energia słoneczna.

zdjęcia: okazje.info

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz