Budowa domów w Rybniku – jak zrealizować swoje marzenie?

wymarzony dom

Chcesz stać się właścicielem domu jednorodzinnego w Rybniku? Zobacz, co dzieli Cię od spełnienia tego właśnie marzenia!

Co jest potrzebne do budowy domu jednorodzinnego?

Wybudowanie domu jest nie lada przedsięwzięciem, dlatego przed jego rozpoczęciem kluczowe znaczenie ma uwzględnienie paru ważnych czynników. Zaliczane są do nich:

  • Budżet na budowę domu

Koszty budowy domów wahają się najczęściej od około 300 tys. złotych do ponad 600 tys. złotych, bez kosztów działki. Wobec tego istotne jest posiadanie właściwych środków, czy to w formie oszczędności, czy też jako kredyt hipoteczny na budowę domu.

  • Działka pod budowę domu

Niezwykle istotne przy budowie domu jest także wybranie odpowiedniej działki, która będzie zapewniała niezbędną przestrzeń, będzie korzystnie zlokalizowana, a także będzie posiadała dostęp do kluczowych mediów.

  • Projekt domu jednorodzinnego

Również budowa domu związana jest z wyborem projektu, który może być gotowy albo zrealizowany na zamówienie przez architekta. Wybór projektu będzie rzutował na wszystkie dalsze prace i na komfort związany z zamieszkaniem.

  • Technologia budowlana

Domy jednorodzinne buduje się obecnie z wykorzystaniem różnych typów technologii, na przykład murowanej, szkieletowej, prefabrykowanej. Warto porównać je ze sobą, by wybrać odpowiednią.

CZYTAJ TAKŻE:   Konferencja „Monitoring Rynku Budowlanego 2019” ze wsparciem branżowym POiD

Budowa domu – samodzielnie czy z pomocą wykonawcy?

Dom jednorodzinny można wybudować obecnie paroma metodami, dlatego przed zdecydowaniem się na taką przyszłościową inwestycję także trzeba uwzględnić tę kwestię.

Inwestor może zdecydować się na wybudowanie domu systemem gospodarczym, czyli inaczej samodzielnie, albo też może on wykorzystać pomoc wykonawcy, w tym także wykonawcy generalnego.

Budowa domu systemem gospodarczym pozwala na zredukowanie kosztów nawet o ponad 30%, ponieważ nie płaci się wtedy za robociznę. Z drugiej strony przekłada się to na wydłużony czas realizacji prac oraz na większe ryzyko z nimi związane.

Wsparcie wykonawcy pozwala na łatwiejszą realizację budowy, szczególnie wtedy, gdy jest to generalny wykonawca. Przekłada się to jednak na wyższe koszty, chociaż zapewnia większy komfort i skraca czas prac. Właśnie dlatego popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy wykonawców podczas budowy domu samodzielnie.

W kategorii takiej jak budowa domów Rybnik – https://tikpro.pl/budowa-domow-rybnik to jedno z tych miast, w którym skorzystać można z pomocy wielu firm specjalizujących się w realizacji takich projektów. Są to także generalni wykonawcy, którzy kompleksowo pomagają klientom w budowie domów jednorodzinnych, także w ramach niezbędnych formalności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz