Ciepłe okna – co decyduje o ich termoizolacji?

parametry okien

Okna przeznaczone do montażu w domu jednorodzinnym nie tylko powinny pasować do niego pod kątem estetyki i wymiarów. Duże znaczenie ma także ich termoizolacja. O czym warto pamiętać, gdy kupuje się nowe okna do domu?

Dlaczego termoizolacja okien ma tak duże znaczenie?

Zakup odpowiednich okien do domu ma istotne znaczenie, dlatego też wtedy, gdy zamierza się zamontować je w nowym budynku albo też wymienić je na nowe w tym już istniejącym, decyzja nigdy nie powinna być pochopna.

Na szczególną uwagę zasługuje wówczas jedna cecha okien – ich poziom termoizolacji. Decyduje on o tym, czy okna są szczelne i ciepłe, a zatem wpływa na ich przepuszczalność ciepła.

Dobrze izolowane okna to obecnie nie tylko dobra inwestycja, lecz też obowiązek, ponieważ muszą one spełniać aktualne wymogi pod kątem termoizolacji. Dlaczego warto zatem kupić ciepłe okna do domu?

Zalety okien o dobrze izolowanej konstrukcji:

  • Niższa ucieczka ciepła z budynku,

  • Obniżone zużycie mediów potrzebnych do ogrzewania, na przykład węgla, gazu, prądu,

  • Mniejsze rachunki na ogrzewanie,

  • Korzyści dla środowiska naturalnego,

  • Większy komfort dla domowników.

Co decyduje o termoizolacji okien?

Na poziom termoizolacji okien wpływa szereg czynników, jednak najważniejszym z nich jest ich konstrukcja. Dobrze izolowane okna są w stanie zatrzymać dużą ilość ciepła w budynku, co niesie za sobą wskazane wcześniej korzyści.

CZYTAJ TAKŻE:   Karnawałowe ozdoby do mieszkania, które możesz zrobić sam!

O termoizolacji okien decyduje głównie ich materiał, a także liczba pakietów szybowych, czyli szyb umieszczonych w oknie. Ciepłe okna to te o konstrukcji wielokomorowej, a także wyposażone w 3 pakiety szybowe. Dodatkowo poziom ich termoizolacji podwyższa zastosowanie gazów szlachetnych jak argon pomiędzy szybami oraz powłoki niskoemisyjne na szybach.

Ciepłe mogą być zarówno okna plastikowe, jak i drewniane czy aluminiowe, dlatego też materiał nie ma tutaj aż tak dużego znaczenia.

Aby ocenić, czy okna są ciepłe, należy zwrócić uwagę na jeden kluczowy parametr, a mianowicie na współczynnik przenikania ciepła okna, który określany jest jako Uw. Im parametr ten jest niższy, tym okno jest cieplejsze, dlatego też warto uwzględnić go przy poszukiwaniu odpowiedniej stolarki okiennej.

Nie można też zapominać o montażu, który powinien być wykonany jako ciepły. Warto sprawdzać, jaką opcję montażu oferuje ekipa.

Gdzie kupić ciepłe okna do domu?

Osobom zamierzającym zakupić wysokiej jakości okna Bielsko Biała daje dostęp do wielu salonów, gdzie czekają nowoczesne okna wielu marek.

Warto zapoznać się z różnymi propozycjami, aby znaleźć odpowiedni rodzaj okien o właściwych parametrach termoizolacyjnych, które jednocześnie będą mieściły się w wyznaczonym budżecie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz