Czym różni się szkło lacobel od hartowanego?

szklo lacobel

Plany dotyczące aranżacji nowego mieszkania mogą być związane z zastosowaniem szkła hartowanego lub lacobel. To bardzo modne materiały. Niekiedy można spotkać się z ich zamiennym stosowaniem – to błąd, bo pojęcia nie są synonimami. Można jednak wyliczyć wiele punktów wspólnych, co być może powoduje problemy z różnicowaniem.

Czym charakteryzuje się szkło lacobel?

Niektóre rodzaje szkła lacobel są hartowane, choć nie wszystkie. Najpopularniejsze w zastosowaniach prywatnych szkło lacobel w Krakowie nie jest hartowane i nie należy mylić tych dwóch pojęć. Typowe szkło hartowane jest jednego rodzaju, więc nie ma tu różnych wersji np. cieńszych i grubszych.

Od szkła lacobel wymaga się przede wszystkim nieskazitelnego wyglądu. W odróżnieniu od szkła stosowanego do wyrobu przeciętnych okien czy luster starszego typu, tafle lacobel przykuwają wzrok swoją idealnością. Łatwo zrozumieć, jak dużo zmienia we wnętrzu wyposażenie go w powierzchnię tego rodzaju.

Szkło lacobel w kuchni i nie tylko

Szczególnie częstym pomysłem w nowoczesnych aranżacjach jest lacobel do kuchni w Krakowie. Kuchnie są obecnie pomieszczeniami, w których można zachować sterylną czystość. Wszystko lśni i jest łatwe do posprzątania. Tafla szkła lacobel chroni ścianę za blatem lub kuchenką i do tego pełni funkcję ozdobną.

CZYTAJ TAKŻE:   Do czego wykorzystujemy szafy pancerne?

Szkło lacobel wyeliminowało, przynejmniej częściowo, hartowane szkło również używane w kuchniach. Ten drugi rodzaj w dalszym ciągu pojawia się np. na szklanych blatach stołów, ale coraz częściej uznawane są one za już niemodne. Za to montaż szklanych tafli jako element użyteczny i dekoracyjny na ścianach jest bardzo popularny.

Czy warto postawić na szkło hartowane?

Pomimo dużej popularności lacobel wciąż można spotkać wykończenia szkłem hartowanym. Jak sama nazwa wskazuje, szkło poddano hartowaniu, dzięki czemu stało się bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Dobrze sprawdza się na stołach i blatach – nie tylko w kuchni – oraz w zastosowaniach przemysłowych.

Podsumowując, szkło hartowane i lacobel mają pewne podobieństwa, ale znacznie więcej różnic. Można jednak spotkać się ze szkłem lacobel hartowanym – jest wtedy piękne i jednocześnie bardzo trwałe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz