Folia bąbelkowa w aranżacji wnętrz. Bo w cenie jest unikalność!

Folia bąbelkowa w branży opakowaniowej i transportowej to podstawa zabezpieczania przesyłek. W tym samym celu coraz częściej wykorzystujemy ją w domowych wnętrzach. Czy to jednak wszystkie jej możliwości? Zdecydowanie nie! Pęcherzyki wypełnione powietrzem, którymi jest gęsto usiana folia, z powodzeniem stają się pomysłem na urozmaicenie domowej aranżacji. Ponadto jest to materiał praktyczny, który przydaje się we wnętrzach.

Świetna zabawa i ciekawe efekty

Malowanie ścian chętnie powierzamy profesjonalistom, by nie zmagać się z zaciekami, nierównymi wzorami, złym doborem kolorów. Inwestycja w aranżera wnętrz oraz ekipę do malowania, zwraca się z nawiązką, bo jest szybciej, a efekty prezentują się dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Niekiedy jednak przychodzi chęć, by coś zmienić, ale niekoniecznie od razu malować wszystkie ściany. Innym zaś razem szukamy oryginalnych szablonów do stworzenia niecodziennych wzorów. Co robić?

Kreatywnym pomysłom nie ma końca, gdy zaczynamy samodzielnie znajdywać nowe zastosowania, materiałom o pierwotnie innym przeznaczeniu. Do rąk możemy zatem wziąć arkusz folii bąbelkowej, zakupionej na przykład tutaj https://opakowania24.eu/folia-babelkowa.html, i wykorzystać ją do zdobienia ścian. Można arkusz w konkretnym rozmiarze lub wycięty dowolny kształt zanurzyć w niewielkiej ilości farby lub delikatnie przemalować pędzlem folię. Następnie odcisnąć kształt na ścianie, by uzyskać ciekawy wzór.

W malowanie przy pomocy folii bąbelkowej warto zaangażować również najmłodszych. W końcu ich pokoje nie muszą być idealne, a na pewno sprawią więcej radości maluchom, które będą miały okazję uczestniczyć w zdobieniu ścian.

CZYTAJ TAKŻE:   Czym charakteryzują się meble nowoczesne?

Nie tylko aranżacja, ale i praktyczne wykorzystanie

Powyższy sposób sprawdza się do zdobienia zarówno powierzchni, jak i rozmaitych przedmiotów użytkowych. Możliwości jest całkiem sporo, wystarczy pomysł i czas na przystąpienie do realizacji. To również świetny sposób na wspólne spędzenie czasu z dziećmi i oderwanie najmłodszych od komputerów czy telefonów. Zdobienie mamy za sobą. Do czego jeszcze przyda się folia bąbelkowa?

Właściwości oferowane przez arkusz pokryty bąbelkami wypełnionymi powietrzem, sprzyjają praktycznym rozwiązaniom. Folia pęcherzykowa podłożona pod materac, na którym śpi nasz gość, zapewni izolację od zimnej podłogi. Będzie cieplej i wygodniej. Z kolei zastosowanie folii bąbelkowej na oknach, pozwoli uchronić wnętrza przed nadmiernym wychłodzeniem w wyniku nieszczelnej stolarki okiennej.

Folię można zabrać ze sobą do samochodu. Sprawdzi się nawet lepiej niż kupowane w sklepie, specjalne osłony na przednią szybę auta. Wystarczy dociąć ją do rozmiaru szyby, zablokować wycieraczkami, by rano nie martwił nas szron i konieczność zeskrobywania przymarzłej warstwy.

Na koniec wracamy do domu i stawiamy na słodki deser, ciasto, które przypomina plaster miodu – smakuje i pięknie wygląda. Dzięki czemu? Dzięki tej samej folii, która pozwala uzyskać taki efekt! Niedroga, łatwa w zastosowaniu i wielofunkcyjna – folia bąbelkowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz