Jakie okna do domu?

Wybór okien do domu to nie lada wyzwanie. Jest to jeden z droższych elementów wykończeniowych domu, ponadto wymienia się je stosunkowo rzadko dlatego decyzja powinna być jak najlepiej przemyślana. Warto skonsultować się z profesjonalnym doradcą w salonie sprzedaży okien, który podpowie jakie rozwiązania będą dla nas najkorzystniejsze.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystko co zachwalane przez sprzedawcę musi być najlepszym wyborem dla nas. Sugerowanie się jedynie ceną też nie jest najlepszym pomysłem. Zbyt tanie okna mogą okazać się kiepskiej jakości, co w perspektywie oznaczać będzie wyższe rachunki za ogrzewanie bądź wysokie koszty serwisu. Bardzo drogie modele mimo swoich doskonałych parametrów niekoniecznie muszą być nam potrzebne. Czasami nie warto przepłacać za funkcje, z których nie będziemy korzystać. Uczciwy i profesjonalny sprzedawca wysłucha najpierw naszych oczekiwań a dopiero potem przedstawi ofertę zgodną z potrzebami klienta. Fabryka okien w Poznaniu i jej doświadczeni pracownicy pomogą wybrać ofertę skrojoną na miarę naszych potrzeb. Określając je warto wziąć pod uwagę lokalizację naszego domu, poziom hałasu jaki wokół panuje. Okien wygłuszających nie potrzebujemy przecież mieszkając na uboczu cichej wsi. Dom stojący w zacienionym ogrodzie nie wymaga specjalistycznych szyb o niskim wskaźniku przenikania energii słonecznej, gdyż natura sama stanowi osłonę przed słońcem. Warto przedstawić wymagania do każdej grupy okien z osobna. Okna umieszczone wysoko na piętrze lub poddaszu nie muszą być antywłamaniowe, te lepiej dać na parterze. Podobnie okna o wysokiej klasie izolacyjności akustycznej potrzebne nam będą tylko od strony hałaśliwej jezdni.

CZYTAJ TAKŻE:   Producent mebli na wymiar — jak wybrać najlepszego?

Rodzaj, wielkość i parametry…

W pierwszej kolejności należy określić tworzywo z jakiego powinny być wykonane nasze okna. Do wyboru mamy aluminium, drewno i plastik. Okna aluminiowe są rzadko wykorzystywane w przypadku zabudowy mieszkalnej, częściej są to nowoczesne budynki użyteczności publicznej. Plastikowe i drewniane okna to najchętniej wybierane modele, przy czym okna PCV są popularniejsze ze względu na niższą cenę i mniejsze wymagania dotyczące konserwacji. Pomiar okien radzimy zostawić fachowcom, robiąc to samemu nietrudno o pomyłkę. Najważniejsze wydają się być parametry izolacyjne okna. To od nich zależeć będzie komfort ich użytkowania, mikroklimat w domu a co za tym idzie również koszty ogrzewania. Nad tym aspektem warto pochylić się na dłużej i dobrze przemyśleć jakie parametry i właściwości okna są nam najbardziej potrzebne i w co warto doinwestować.

Jak dobrać okna do stylistyki domu?

Aby elewacja domu robiła wrażenie wszystkie jej elementy muszą tworzyć spójną całość. Okna powinny kolorystycznie i stylistycznie pasować do koloru drzwi, parapetów, dachu, tynku dekoracyjnego a przede wszystkim powinny być spójne z bryłą domu. Nowoczesne budownictwo wymaga prostych, surowych form okien w chłodnych kolorach. Tradycyjne domy nawiązujące do klasycznych dworków prezentują się doskonale w towarzystwie drewnianych okien np. ze szprosami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz