Gdzie montować panele fotowoltaiczne?

fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem zarówno jeśli chodzi domy jednorodzinne, jak również budynki użyteczności publiczne. Można je montować zarówno na dachach, jak i na gruncie. W obu przypadkach trzeba zadbać o ich prawidłową moc, jak również to, aby były zamontowane w sposób prawidłowy, zgodny ze sztuką. Takie działanie warunkuje ich prawidłową eksploatację, a co za tym idzie, także wydajność. Jak wybrać panele, gdzie je montować? Podpowiadamy.

Panele fotowoltaiczne gdzie montować

Wybór miejsca w jakim zostają zamontowane panele fotowoltaiczne w tym także https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-slaskie/ nie może być absolutnie przypadkowy. Bardzo ważne jest to, aby zapewnić im w miarę możliwości jak najbardziej stały, a co za tym idzie długotrwały dostęp do promieniowania świetlnego. Istotne jest także to, aby był on niezakłócony. Takie działanie przyczynia się do tego, że w optymalny sposób wykorzystamy ich wydajność. W tym celu dobrze jest zapewnić ich montaż na otwartej przestrzeni. Świetnie, jeśli możliwe jest ich skierowanie na południe. W przypadku kąta nachylenia mowa w praktyce o 30, albo też 45 stopniach. Jeśli kąt nachylenia zostanie zmniejszony, nie musimy się jednak obawiać o to, że w dużym stopniu wpłynie na to na wytwarzaną moc. Nachylenie ogniw jest jednak zmienne i uwarunkowane sezonem, jak również tym, w jakim rejonie naszego kraju znajdą one swoje zastosowanie. Jeśli nie mamy możliwości zamontowania paneli na dachu, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie także ich zastosowanie na południowej elewacji. Tutaj postarajmy się jednak to zrobić pod możliwie małym nachyleniem. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie przekraczał on 60 stopni.

CZYTAJ TAKŻE:   Szuflada grzewcza Siemens – element innowacyjnej kuchni

Zobacz także: https://wnetrzator.pl/jak-korzystac-z-potencjalu-paneli-fotowoltaicznych/

Czym się kierować przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Na początku należy postawić na sprawdzonego producenta. To gwarantuje wysoką jakość paneli, a ponadto szansę na ich długą eksploatację. Jednym z nich jest Hymon Fotowoltaika Sp z o.o. obecny na rynku już od wielu lat. Oprócz fachowego wsparcia można liczyć u nich na duży wybór modeli dopasowany do indywidualnych potrzeb. Stawiając na właściwe rozwiązania trzeba mieć na uwadze moc paneli. Inna jest potrzebna do gotowego już domu, natomiast inna do tego, który jest dopiero w budowie. W drugim przypadku należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że jednak powinno się już to ustalić na etapie projektu, w praktyce mowa o znajomości zapotrzebowania energetycznego danego budynku. Kolejna kwestia to także sprawność paneli, w tym także takich jak https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-rybnik/. Chodzi o to, aby można było wykorzystać dostępne rozwiązania, jak również mieć pewność, że zastosowano wszelkie możliwości jakie daje obecnie technologia. Nie bez znaczenia pozostaje także gwarancja producenta. Standardowo mówimy tutaj o przedziale zwykle od 10 do 25 lat. Bardzo ważna jest także trwałość paneli. W końcu inwestycja ma nam posłużyć wiele lat, stąd też ta kwestia jest ogromnie istotna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz