Jak efektownie ogrzewać strefy relaksu?

Ogrzewanie strefy relaksu

Prowadzenie sauny, basenu, restauracji, salonu SPA bądź piękności nieodłącznie związane jest ze sporymi kosztami ogrzewania, które z racji specyfiki pomieszczeń mogą być większe niż w przypadku domów. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się promienniki podczerwieni.

Ogrzewanie podczerwone z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, takich jak promienniki ciepła są bardzo popularnym rozwiązaniem na praktyczny system grzewczy dla takich pomieszczeń, które z powodzeniem możemy określić „strefami relaksu”. Należą do nich takie pomieszczenia, jak restauracje, bary, sauny, salony SPA i piękności, baseny czy salony masażu – wszystkie pomieszczenia oraz przestrzenie, gdzie ze względu na charakter usług konieczne jest ustawienie wyższej temperatury.

Stałe, kilkugodzinne, a czasem całodobowe utrzymanie wysokiej temperatury jest oczywiście związane z wyższymi kosztami za energię/paliwo/obsługę. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rozwiązania, które są bardziej praktyczne i wydajne, a jednocześnie nie podnoszą kosztów. Przykłady takich rozwiązań na stronie https://www.teoterm.com.pl/.

Jak działa promiennik ciepła?

Promienniki ciepła to urządzenia, które przetwarzają typową energię elektryczną w ciepło z wykorzystaniem niewidzialnego dla ludzkiego oka, ale w pełni bezpiecznego promieniowania podczerwonego. Specjalny typ grzałem przy pomocy energii rozgrzewa się do kilkuset stopni Celsjusza, a na jego powierzchni wytwarzane jest promieniowanie podczerwone, które jest emitowane na pomieszczenie. Na rynku dostępne są różne modele promienników podczerwień, istnieje więc możliwość dobrania odpowiedniego promiennika i dopasowanie go do typu pomieszczeń, które mają być ogrzewane.

CZYTAJ TAKŻE:   Tefal OptriGrill - nowość na rynku

Zobacz także: https://bestportal.pl/promienniki-ciepla-nowoczesne-metody-ogrzewania-domow/

Jakie są zalety promienników ciepła?

Zalet wynikających ze stosowania promienników ciepła jest bardzo dużo, a wśród nich można wymienić oczywiście skuteczność systemu grzewczego, który w ogóle nie przypomina typowej instalacji z rurami do doprowadzania wody i grzejnikami. Sama instalacja jest w maksymalnym stopniu prosta, dopasowana formą do wielkości pomieszczenia, jego przeznaczenia, wysokości. Wśród innych zalet zdecydowanie należy wymienić:

– ekologiczność,
– brak popiołu, odpadów, konieczności wnoszenia opału,
– ekologiczne paliwo grzewcze – prąd,
– brak powodowania smogu,
– stabilny rodzaj ogrzewania,
– system, który jest estetyczny,
– ogrzewanie, które powoduje równomierne rozchodzenie się ciepła po całym wnętrzu,
– niskie koszty przygotowania instalacji (w porównaniu np. do ogrzewania olejowego czy gazowego).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz