Odkurzacz bezprzewodowy – kiedy jest dobrym pomysłem?

jaki odkurzacz wybrac

Wiele osób podczas odkurzania bardzo irytuje się ciągle plączącym się kablem i innymi niedogodnościami. Często w celu odkurzenia mieszkania musimy kilka razy przepinać urządzenie między gniazdkami, co sprawia, że cały proces się wydłuża. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą odkurzacze bezprzewodowe. Zasilane są one na akumulatory, które umożliwiają posprzątanie całego domu bez konieczności dodatkowego ładowania. Czy warto rozważyć kupno takiego sprzętu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!

Odkurzacz bezprzewodowy – co warto wiedzieć?

Odkurzacze bezprzewodowe najczęściej są pionowe. Ten rodzaj jeszcze nie jest zbyt popularny w naszych domach. Wciąż większość osób używa klasycznych modeli przewodowych lub coraz częściej docenianych robotów sprzątających. W jakiej sytuacji warto rozważyć zakup odkurzacza bezprzewodowego?

Odkurzacz pionowy jest urządzeniem zasilanym baterią – to ona ogranicza jego zasięg, a nie długość kabla (jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy). Dla niektórych jest to zaleta, ja dla innych wada tego urządzenia. Co prawda nie ma konieczności zmiany gniazdka, by odkurzyć podłogi w kilku pokojach, ale jesteśmy zdani na akumulator. Gdy ten się wyczerpie, jesteśmy zmuszeni czekać na jej naładowanie. Wybierając taki sprzęt, musimy dokładnie sprawdzić, jaki jest czas odkurzania konkretnego modelu. Szczególnie jeśli jesteśmy właścicielami większego mieszkania lub domu.

Odkurzacz bezprzewodowy – wady i zalety

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy o ograniczonej baterii i brakiem często problematycznego kabla. Jakie są jeszcze cechy odkurzaczy bezprzewodowych? Przejrzyj temat Czy odkurzacz bezprzewodowy to dobry wybór? pod adresem https://swiecogrod.pl/czy-odkurzacz-bezprzewodowy-to-dobry-wybor/ Osoby korzystającego z tego sprzętu często chwalą wygodę użytkowania. Odkurzacze pionowe są dość wysokie, dlatego podczas odkurzania dywanów oraz paneli nie ma konieczności schylania się tak, jak w przypadku czyszczenia podłóg przy użyciu klasycznego, przewodowego odkurzacza.

CZYTAJ TAKŻE:   TECElux mini - przycisk spłukujący z czujnikiem ruchu

Nowe modele są też lekkie – w większości przypadków ich waga to jedynie ok. 2 kg. Dzięki temu możemy odkurzyć nie tylko podłogi, ale i kurz, który gromadzi się na stołach i szafkach – nie musimy też martwić się o zarysowanie powierzchni.

A jakie są wady? Przede wszystkim, odkurzacze bezprzewodowe są najczęściej modelami bezworkowymi. Co prawda jest to ekologiczne i niedrogie rozwiązanie, ponieważ nie musimy pamiętać, by dokupować worki na zmianę. Z drugiej strony pojemnik na kurz musi być regularnie czyszczony, dlatego mamy bezpośredni kontakt z kurzem i brudem zbierającym się w pojemniku. Z tego powodu to rozwiązanie nie sprawdzi się u alergików.

Odkurzacz bezprzewodowy – najważniejsze cechy

Wybierając odkurzacz, pamiętajmy, by zwrócić uwagę na jego moc. Im jest większa, tym sprzęt będzie skuteczniejszy. Dzięki dużej sile ssania możemy usunąć zanieczyszczenia nie tylko z płaskich powierzchni, ale też z dywanów. Nie bez znaczenia jest też zasilanie. Należy sprawdzić określany przez producenta czas pracy po naładowaniu baterii i czas ładowania akumulatora.

Przydatne są dodatkowe końcówki, które są niezbędne, gdy mamy w domu zwierzę i zależy nam na usuwaniu sierści z dywanów.  Kolejną kwestią jest system filtracji. Sprawdźmy więc, czy urządzenie zostało wyposażone w filtr EPA lub HEPA – wyprowadza on zewnątrz tylko czyste, przefiltrowane powietrze.

Warto dokładnie przejrzeć ofertę różnych producentów, by wybrać rozwiązanie dla siebie. Szczególnie jeśli irytują nas plączące się kable w klasycznych modelach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz