Jak stworzyć modną łazienkę w 2021 roku? Poznaj najciekawsze trendy

modna lazienka

Jaka powinna być łazienka w drugiej dekadzie XXI wieku, która właśnie się rozpoczyna? Właściwie nie ma jednej dobrej odpowiedzi, bowiem trendy projektantów pokazują dużą różnorodność zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i strukturę gresu czy glazury, bo te dwa materiały dominują. Można oczywiście pokusić się jeszcze o klinkier, jednak jest to mniej popularna opcja. Zatem jakie propozycje i najciekawsze trendy można zaobserwować?

Łazienka w pastelowych barwach natury

Trend eko wkracza już nie tylko do salonów czy sypialni, ale również do łazienek. Nic w tym dziwnego jest minimalistyczny, wprowadza spokój i harmonię, a przecież sanitariat stał się obecnie czymś w rodzaju salonu kąpielowego, który ma służyć nie tylko higienie, ale również relaksowi. Zatem można postawić na płytki gresowe w kolorze kości słoniowej, pastelowych róży, jasnoszarego wpadającego w biel, a także jasnego błękitu. Taka łazienka prezentuje się niczym z impresjonistycznego obrazu, bowiem nawet na płytkach widoczne są pewne rozmycia, cienie i przejścia tonalne, które tworzą spójną, harmoniczną całość. W tym przypadku oczywiście, aby nie zaburzyć tego nieco romantycznego obrazu do modnych płytek ściennych dobieramy białą lub beżową fugę, która nie stanowi niepotrzebnego kontrastu. Oczywiście armatura łazienkowa będzie tu również biała lub tradycyjna chromowana, a wszystkie elementy ceramiki białe, ewentualnie marmurowe, bo właśnie marmur jako element natury także jest w łazienkach bardzo modny. Marmurowymi płytkami ściennymi można wykończyć np. ściankę za transparentnymi drzwiami prysznicowymi.

Łazienka z wykorzystaniem elementów natury, czyli w drewnie i z roślinami

Pozostajemy w klimacie natury, bo jakżeby inaczej określić płytki drewnopodobne. Sprawdzą się na ścianach, a na podłogę można wybrać nawet sprawdzające się w łazience drewno egzotyczne bądź też specjalne panele dedykowane do tego wnętrza, najlepiej winylowe. Kompozycja paneli winylowych z widocznymi słojami i sękami ze ścianami w kolorze antracytu może bardzo dobrze się prezentować. Można postawić również na odwrotną opcję, czyli na ściany wybrać płytki ścienne drewnopodobne, a na podłogi te w kolorze antracytu. W takiej łazience nie może zabraknąć również roślinności, która jest mile widziana. Można postawić na niewielkie półki ścienne np. nad toaletą czy obok strefy umywalkowej i na nich postawić żywe, doniczkowe rośliny zielone. W warunkach łazienkowych na pewno sprawdzą się paprocie, ale można pokusić się także o rośliny kwitnące. Taka łazienka będzie niczym salon SPA, gdzie płatki dojrzałych kwiatów już lekko opadających można zebrać i wykorzystać do kąpieli.

CZYTAJ TAKŻE:   Producent mebli tapicerowanych - jak wybrać najlepszego?

Soczysty zawrót głowy, czyli granat lub czerwień na ścianach łazienki

Jeśli chcesz postawić na coś naprawdę oryginalnego, to doskonałym pomysłem będzie łazienka w soczystych barwach, bowiem te o dużym nasyceniu obecnie są tak samo modne, jak pastele. Zatem jeśli zamiast impresionistycznych wrażeń wolisz ekspresję, to taka aranżacja będzie zdecydowanie dla Ciebie. Z pewnością wejście do takiej łazienki rano doda Ci potrzebnej energii. Możesz postawić na elegancką granatową glazurę z linearną, falistą bądź mozaikową teksturą. Ciekawie będzie się prezentować także czerwona mozaika. Możesz postawić też na soczystą żółć. Zestawienie dwóch ostatnich kolorów to już duże ryzyko, jednak do odważnych świat należy, a będą one idealnie oddawać ducha pop art. Zresztą kto powiedział, że na ścianie w łazience nie może znaleźć się grafika w antyramie? To wnętrze staje się coraz większym polem do eksperymentów, dlatego warto postawić na oryginalne rozwiązania.

Czerń, czyli ponadczasowa klasyka

Łazienka czarno-biała, to znaczy w całości wykończona czarnymi płytkami z elementami białej armatury, to prawdziwa klasyka, która dodatkowo w 2021 roku jest bardzo modna. Zatem możesz postawić na matowe gresowe płytki ścienne, albo teksturowaną, połyskującą czarną glazurę. Jeśli boisz się, że będzie zbyt przytłaczająco, to wiedz, że już sama armatura nieco rozświetli wnętrze, chyba że postawisz na czarny monochromatyzm. Wtedy możesz pokusić się np. o półkę z roślinami, które dodadzą do łazienki nieco więcej koloru.

Kwadratowe, heksagonalne, mozaikowe, prostokątne – modne płytki ścienne występują we wszystkich możliwych kształtach. Od Ciebie zależy, na który wariant się zdecydujesz. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik zainspiruje Cię do zaaranżowania łazienki na miarę 2021 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz