Zwalczanie prusaków – oto skuteczne sposoby, by szybko się ich pozbyć

zwalczanie prusakow

Pojawienie się w mieszkaniu prusaków, czyli jednego z gatunków karaczanów, często powoduje panikę. Okazuje się jednak, że jest ona zupełnie niepotrzebna. Oczywiście zwalczanie prusaków jest konieczne, jednak istnieją proste sposoby na pozbycie się niechcianych gości. Nie ma więc sensu niepotrzebnie się denerwować. Jak zwalczyć prusaki? Wystarczy jak najszybciej wezwać profesjonalistów, którzy zastosują jedną z nowoczesnych metod.

Profesjonalne tępienie prusaków

Dzisiaj skuteczne tępienie prusaków jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Warunkiem powodzenia jest zastosowanie profesjonalnych metod. Na rynku działa wiele firm oferujących zwalczanie prusaków. Jednak czy aby na pewno każda z nich wie, jak zwalczyć prusaki skutecznie? Co do tego można mieć wątpliwości. Za fachowców, wykonujących skuteczne zwalczanie prusaków w domu, uchodzi firma Stander. Posiada ona wyposażenie umożliwiające zastosowanie wielu nowoczesnych metod dezynsekcji.

Jak zwalczyć prusaki – najpopularniejsze metody

Wiele jest metod zwalczania prusaków. Wśród nich występują naturalne sposoby, które niestety nie są w pełni skuteczne. Również nie wszystkie profesjonalne metody wykazują taką samą skuteczność. Co więcej, niektóre z nich znajdują zastosowanie tylko w konkretnych przypadkach. Część metod wymaga od domowników opuszczenia mieszkania na czas dezynsekcji. Niemniej są również takie, przy których nie jest to konieczne.

Polecaną przez fachowców metodą jest żelowanie. Na czym polega zwalczanie prusaków metodą żelowania? W tym przypadku stosuje się specjalistyczny żel zawierający substancje śmiertelne dla prusaków i karaluchów. Ponadto w żelu zawarte są również feromony wabiące te owady. Żel rozłożony w strategicznych punktach mieszkania lub innego budynku czy pomieszczenia, powoduje stosunkowo szybką likwidację całej populacji karaczanów.

CZYTAJ TAKŻE:   Domki ogrodowe, do przechowywania narzędzi

Osobniki spożywają żel lub też nabierają go na kończyny. Nie oznacza to jednak natychmiastowej neutralizacji. Dochodzi do niej dopiero po pewnym czasie, w którym osobnik zdążył już wrócić do pozostałych prusaków. Warto podkreślić, że zwalczanie prusaków w domu, z wykorzystaniem żelowania, jest bezpieczne dla domowników. Nie muszą oni nawet opuszczać mieszkania na czas przeprowadzania zabiegu.

Nieco bardziej inwazyjną metodą jest zastosowanie mgły ULV. Zabieg polega na rozpyleniu w pomieszczeniu aktywnej mgły, zawierającej substancje żrące. Prowadzi to do szybkiej neutralizacji prusaków. Niestety substancje zawarte we mgle mogą być niebezpieczne również dla człowieka. Dlatego też na czas przeprowadzania zabiegu domownicy powinni opuścić mieszkanie.

Kolejną alternatywę stanowi oprysk szczegółowy. W tym przypadku środek aktywny jest aplikowany pod ciśnieniem. Stosuje się go miejscowo, przez co użytkownicy mieszkania przeważnie nie muszą go opuszczać. Należy jednak podkreślić, że zwalczanie prusaków poprzez zastosowanie oprysku szczegółowego nie zawsze jest możliwe. Znajduje zastosowanie tylko, jeśli ilość owadów jest niewielka i występuje miejscowo. Tym samym prusaki w kuchni to problem, który można rozwiązać w ten właśnie sposób. Jednak jeśli znajdują się również w innych pomieszczeniach, może to już nie być możliwe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz