Jak ubrać się do pracy – najważniejsze zasady dress code’u

estetyka

Wybierając się do nowej pracy bardzo często zadajemy sobie pytanie – jak się do niej ubrać? W każdym środowisku służbowym obowiązują jakieś – mniej lub bardziej formalne – zasady dress code’u. Warto się do nich dostosować, gdyż takie postępowanie warunkuje nasz wizerunek w oczach pracodawcy. Dziś powiemy sobie o takich najbardziej uniwersalnych sposobach na to, by dobrze wyglądać w pracy.

Przede wszystkim harmonia, elegancja i…

Pamiętajmy, że praca jest miejscem, w którym bardzo często spotykamy się z klientami, kontrahentami i załatwiamy bardzo ważne sprawy natury służbowej. Warto więc postawić na harmonijną i jednocześnie elegancką prezencję. Wysoko ceniona jest prostota i minimalizm. W pracy bowiem nie ma miejsca na krzykliwe i kontrowersyjne stylizacje.

Jeśli szukasz ciekawych artykułów, które poruszają tematykę związaną z tym, jak ubrać się do pracy to odwiedź stronę 24on.pl.

Strój powinien być dobrze dopasowany do naszej figury. Trzeba bowiem przyznać, że noszenie zbyt luźnych, bądź za ciasnych ubrań nie wygląda estetycznie. Ponadto warto pamiętać, by ubierać się stosownie do pełnionego stanowiska. Niedozwolone jest więc eksponowanie głębokiego dekoltu, ramion czy noszenie obcisłych ubrań. Poza tym do naszego stroju warto dopasować odpowiednią bieliznę, rajstopy czy buty. Postawmy także na schludną i stonowaną fryzurę – także ona sporo mówi o naszym stosunku do pełnionego stanowiska oraz obowiązków. W przypadku pań warto postawić na skromnie spięte włosy w postaci gładkiego kucyka czy minimalistycznego koka. Panowie powinni natomiast postawić na starannie przycięte i elegancko zaczesane włosy. Warto zadbać również o zarost – pozbywajmy się go regularnie codziennie, bądź postawmy na schludne przycięcie go u barbera.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak urządzić kuchnię?

Odpowiedni wizerunek w pracy jest gwarantem tego, że szanować będą nas zarówno przełożeni, współpracownicy, jak i klienci. Wiele mówi o naszym stosunku do pracy oraz podkreśla profesjonalizm. A jaki jest Wasz sposób na odpowiedni wygląd w pracy? Stawiacie na jakieś sprawdzone rozwiązania?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz