Siatki stalowe ocynkowane – dla dodatkowej ochrony przed korodowaniem

siatki stalowe

Siatki to materiały dostępne w wielu wariantach do wyboru. Wśród nich znajdują się także siatki tkane poddawane procesowi ocynkowania. Do tej kategorii zaliczają się także siatki poddawane procesom ocynkowania. Co warto o nich wiedzieć?

Jak wygląda siatka tkana ocynkowana?

Materiał jak siatka tkana ocynkowana – http://sitodrut.com.pl/siatki-tkane-ocynkowane/ jest rodzajem siatki stalowej, która powstaje na skutek procesów tkania oraz ocynkownia, czyli pokrycia jej ochronną warstwą cynku zabezpieczającą przed korodowaniem.

Tkane siatki są oferowane głównie w formie rolek, ponieważ tkana struktura nadaje im elastyczność. Występują w różnych wysokościach oraz w wariantach wielkości oczek i grubości drutu, z którego są wykonane.

Siatki tkane ocynkowane są obecnie używane bardzo często w różnych obszarach przemysłu, między innymi w branżach jak budowlana, rolnicza, ogrodnicza, hutnicza, spożywcza, chemiczna, wykończeniowa, co powoduje, że mają one bardzo szerokie zastosowanie.

Parametry ocynkowanych siatek tkanych

Siatki tkane poddawane procesowi ocynkowania opisywane są za pomocą poniższych parametrów:

  • Wysokość siatki,
  • Średnica drutu zastosowana do wykonania siatki,
  • Rozmiar oczka siatki,
  • Typ oczka siatki, na przykład kwadratowy.

Uwzględniając powyższe parametry, jakimi wyróżnia się siatka tkana ocynkowana, można dopasować ją do jej konkretnego zastosowania, aby mogła ona spełnić konkretne wymagania.

CZYTAJ TAKŻE:   Klimas Wkręt-Met partnerem głównym X Kongresu Stolarki Polskiej

Siatka tkana ocynkowana – gdzie się sprawdzi?

Materiały jak siatka tkana ocynkowana mają uniwersalne zastosowanie dzięki swojej strukturze oraz pokryciu warstwą ochronnego cynku.

Siatki poddawane procesowi ocynkowania cechują się wyższą odpornością na korodowanie, czyli rdzewienie. Warstwa cynku umieszczona na stali powoduje, że jest ona zabezpieczona przed niszczeniem na skutek czynników zewnętrznych, między innymi wilgoci, która powoduje powstanie korozji.

Bardzo często siatka tkana ocynkowana używana jest w celu wykonania ogrodzeń, wypełnień, przejść czy filtrów. Może być ona używana między innymi do wykonania osłon dla urządzeń oraz dla maszyn, aby zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi i dostępem przez niepowołane osoby. Także może służyć do budowy klatek. Ze względu na swoją ażurową budowę pozwala też na stworzenie przesłon przepuszczających powietrze, lecz zatrzymujących część światła.

Gdzie kupować siatki tkane ocynkowane?

Aktualnie siatki tkane ocynkowane można zamawiać bezpośrednio u producentów, którzy oferują je w wielu wariantach do wyboru. Także są one dostępne w sklepach internetowych należących do producentów siatek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz