Jak uniknąć chaosu w garażu i warsztacie, czyli skrzynki narzędziowe

skrzynka na narzedzia

Uporządkowane wyposażenie warsztatu jest środowiskiem niezbędnym do jego sprawnego funkcjonowania. Nieco mniejsze, często używane narzędzia (które można łatwo zgubić w ferworze pracy), takie jak śrubki, gwoździe, śrubokręty czy obcęgi, warto schować do specjalnych skrzynek narzędziowych, dzięki którym potrzebne przedmioty będą zawsze pod ręką, a w dodatku odpowiednio posegregowane. Ich największą zaletą jest zdecydowanie funkcjonalność. Można je zabrać ze sobą zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba pracy poza warsztatem.

Wielkość skrzynki

Skrzynka na narzędzia nie powinna być ani za duża, ani za mała, więc przede wszystkim poręczna. Na rynku są dostępne skrzynki o długości od 20 cm do nawet 80 cm. Przy wyborze rozmiaru należy wziąć pod uwagę także szerokość oraz głębokość takiej skrzynki, gdyż od tego będzie uzależniony rodzaj narzędzi, jakie można w niej przechowywać. Ważnym elementem jest uchwyt oraz metalowe zapięcia (niektóre skrzynki posiadają także zatrzaski, a nawet kłódki i szyfr), dzięki którym z łatwością można zabierać narzędzia do pracy w terenie. Jeżeli ilość umieszczonych w niej akcesoriów sprawia, że ciężko się ją nosi, wówczas warto poszukać skrzynek na kółkach, z wysuwanym uchwytem.

CZYTAJ TAKŻE:   W jakich pomieszczeniach wykorzystać szkło lakobel?

Rodzaj i materiał

Większość skrzynek narzędziowych wykonanych jest ze stalowej blachy pokrytej emalią, przez co są dość ciężkie, choć  także trwałe… Istnieją też skrzynki wykonane z tworzyw sztucznych, a więc nieco lżejsze. Poza materiałem, należy również wziąć pod uwagę ilość przegródek. Właściciele mniejszej ilości narzędzi, mogą sięgnąć po tradycyjną skrzynkę w kształcie pudełka, posiadającą kilka podstawowych przegródek o różnej długości i szerokości. Jej świetnym przykładem jest model RAL 6011 marki Würth. Dobrym pomysłem są także skrzynki mające formę rozkładaną, które zajmują mniej miejsca, natomiast ilość narzędzi możliwych do schowania jest nie mniejsza niż w skrzynkach tradycyjnych (model RAL 3020 firmy Würth). Miłośnicy majsterkowania mogą także z łatwością znaleźć skrzynki z organizerem, wysuwanymi szufladami, a nawet możliwością siedzenia na nich podczas pracy. Jest to rozwiązanie uniwersalne, jednak kuferki tego typu będą nieco cięższe.

Jak widać te proste urządzenia sprawiają, że akcesoria są przechowywane we właściwym, przeznaczonym na nie miejscu, dzięki czemu można uniknąć zbędnego nieładu, a w razie potrzeby zabrać je ze sobą poza warsztat. Przykładowe skrzynki narzędziowe można znaleźć w tym sklepie.


Artykuł sponsorowany

1 Komentarz

Dodaj komentarz