Jak wygląda współpraca z projektantem wnętrz?

Współpraca z projektantem

Samodzielna aranżacja wnętrz może być przytłaczająca, czasochłonna i stresująca. Wiesz, co lubisz, a czego nie, ale jednocześnie masz problem ze wdrożeniem swojego pomysłu w życie? Jeśli tak, skorzystaj z usług kreatywnego i doświadczonego projektanta wnętrz. Sprawdź, jak wygląda taka współpraca.

Wstępna konsultacja

Współpracując z projektantem, możesz uniknąć wielu kosztownych błędów. Jednocześnie zaoszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów. Co ważne, specjalista zaprojektuje eleganckie i wygodne wnętrza, trzymając się ustalonego budżetu. Weźmie przy tym pod uwagę osobowość, gust, styl życia i potrzeby mieszkańców.

Na pierwszym spotkaniu przedstawisz swoją wizję, zdjęcia wnętrz i ustalisz harmonogram działania. Po podpisaniu umowy projektant umówi się na spotkanie w Twoim domu, by sfotografować i zmierzyć poszczególne pomieszczenia. Następnie dokładnie omówi aranżację każdego wnętrza, tak by było stylowe i funkcjonalne.

Na tym etapie niektórzy projektanci proszą o wypełnienie kwestionariusza, podczas gdy inni rozmawiają z klientem, oglądając zdjęcia i przedstawiając swoje pomysły. Projektanci coraz częściej korzystają też z tablic Pinterest, by zaprezentować swoją wizję, a także kolory farb, tkaniny, tapety, dywany, meble itp. Proszą też klientów, by pokazali, co im się podoba i skomentowali otwarcie i szczerze przedstawione zdjęcia. Pinterest jest świetną platformą do kreatywnego projektowania przestrzeni.

Współpraca z projektantem

Przygotowanie projektu

Istnieje wiele narzędzi do tworzenia plansz koncepcyjnych, na których można umieścić niezbędne elementy. Coraz częściej projektanci tworzą też modele 3D, by klienci mogli łatwiej wizualizować, jak w przyszłości będzie wyglądał ich dom. Trójwymiarowa aranżacja wnętrz pozwala lepiej zrozumieć głębię i zasięg projektu. Dodatkowo zapewnia większą przejrzystość, ułatwiając współpracę. Pozwala również uniknąć nieporozumień i rozwiać wątpliwości, jeszcze przed wdrożeniem projektu.

CZYTAJ TAKŻE:   Termin targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze bez zmian

Po zaakceptowaniu prezentacji projektant przekształci ją w plik PDF, a następnie wydrukuje i oprawi, by klienci mogli go zachować. W każdej chwili będą mogli się do niego odwołać. Na spotkanie projektant przywiezie próbki płyt meblowych, tkanin, farb, tapet i dywanów, by klient zobaczył je i dotknął.

Aktualizacja projektu

Niekiedy projektant nanosi jeszcze poprawki, najczęściej są tylko kosmetyczne. Na przykład klient chce nieco zmienić odcień farby lub dywanu. Projektant uaktualnia ceny i harmonogram, a następnie wysyła je do klienta. Po zatwierdzeniu poprawek przystępuje do dalszej pracy.

Nadzór autorski

To ważny etap zarówno dla klienta, jak i dla projektanta. Monitoruje całą realizację projektu i współpracuje z podwykonawcami. Pilnuje dostaw i harmonogramu. Czuwa, by wszystko szło zgodnie z planem.

Specjalista sprawdza, czy wnętrza wyglądają tak, jak na wizualizacjach. Upewnia się, czy wszystko pasuje. Monitoruje, czy aranżacja wnętrz pasuje do wspólnych założeń.

Realizacja projektu może potrwać do sześciu miesięcy, czasami nawet dłużej, biorąc pod uwagę wszystkie etapy. Efekt jest zachwycający, dlatego warto trochę poczekać.

Artykuł powstał we współpracy z Beautifulminds: projektowanie mieszkań i apartamentów z Beautifulminds Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz