Jaka baterię prysznicową wybrać?

Bateria prysznicowa

Coraz częściej ludzie zaczynają aranżować wnętrza swoich łazienek w stylu nowoczesnym Wiąże się to nie tylko z odpowiednio dobranym kolorem na ścianie, ale także wszelkiego rodzaju armaturą i dodatkowymi akcesoriami. Jednym z nich są baterie prysznicowe, które wbrew pozorom powinny być dobrze dobrane, aby zapewniły komfort i wygodę podczas kąpieli. Ponadto większość modeli jest także oszczędna, co dodatkowo tylko uatrakcyjnia ich wybór. Jakie są rodzaje baterii prysznicowych i czym się charakteryzują?

Bateria podtynkowa czy ścienna?

Baterie ścienne montowane są tuż po wykończeniu ścian, bezpośrednio do instalacji wodnej na określonej wysokości. Do baterii w prysznicu doprowadza się rurę z ciepłą i zimną wodą, które wyprowadza się na wysokości około 110 centymetrów nad poziomem podłogi. Ważne, aby miejsce łączenia baterii z instalacją było odpowiednio zamaskowane dekoracyjnymi, które będą pasować do aranżacji wnętrza.

Baterie podtynkowe składają się z dwóch modułów – natynkowego, umożliwiającego sterowanie wodą i jej strumieniem oraz podtynkowego z mieszaczem. Dodatkowo w zestawie znajdują się elementy uzupełniające, takie jak deszczownica, główka natryskowa, czy słuchawka prysznicowa. Co ważne, w przypadku tego rodzaju baterii, wszystkie jej części można umieścić tylko na jednej ścianie, lub też dwóch. Natomiast w przypadku, gdy prysznic znajduje się we wnęce, instalację rozprowadza się po trzech ścianach.

CZYTAJ TAKŻE:   Unikalne rolety na wymiar z Białegostoku – Twoje okno do stylowego wnętrza

Baterie prysznicowe bez wylewki czy z wylewką?

Baterie podtynkowe i ścienne dostępne są w dwóch odmianach: z wylewką lub bez wylewki. To pierwsze zazwyczaj mocuje się nad wanną, a długość wylewki należ tak dobrać, aby strumień wody leciał do wanny, a w nie w ścianki, co powodowałoby jej rozchlapanie. Jeśli kabiny są niewielkie, można zastosować w nich ruchomą wylewkę, którą można złożyć na bok i schować pod korpusem. Baterie prysznicowe bez wylewki montowane są zwykle w kabinach prysznicowych, w których wylewka mogłaby przeszkadzać.

Na co zwrócić uwagę wybierając baterię prysznicową?

Podstawą jest zwrócenie uwagi na długość gwarancji, jaką nakłada na sprzęt producent, a także jej zakres. Gwarancja moze zostać udzielona na korpus, powłokę wykończeniową, a niekiedy na ceramiczny mieszacz. Wydaje się to mało istotny element, ale w przypadku baterii prysznicowej podtynkowej zyskuje on ogromnego znaczenia. Jeśli gwarancja jest długotrwała, jest to znak, że sprzęt został wykonany z bardzo dobrych materiałów, a sam producent zapewnia jej bezawaryjne działanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz