Kuchnie na wymiar – jak to wygląda w praktyce?

Kuchnia na wymiar

Zakup mebli kuchennych na wymiar jest może nieco bardziej skomplikowany i czasochłonny niż ma to miejsce w przypadku szybkiego zakupu mebli w markecie. To, co jednak zyskujemy, wybierając takie rozwiązanie, sprawia, że warte jest ono zachodu.

Indywidualnie zaprojektowane i wykonane meble kuchenne na wymiar to inwestycja na długie lata, która pozwala cieszyć się każdą chwilą spędzoną w kuchni. Otrzymujemy bowiem to, co tak naprawdę chcemy, czyli kuchnię w pełni dopasowaną do potrzeb, bez żadnych przykrych kompromisów. Jak przebiega cały proces tworzenia kuchni na wymiar?

Projekt kuchni na wymiar

Pierwszym i najważniejszym elementem tworzenia kuchni na wymiar, jest oczywiście projekt. To właśnie on będzie podstawą do zbudowania mebli kuchennych. Kuchnie na wymiar w przeciwieństwie do kuchni marketowych, są w pełni dostosowane nie tylko do naszych potrzeb pod kątem ich użytkowania oraz designu, ale są również dopasowane do rozmiarów pomieszczenia, w którym będą stały.

Dlatego też jednym z ważnych elementów projektowania kuchni na wymiar jest dokładny pomiar pomieszczenia, w którym meble zostaną zainstalowane. Zazwyczaj w przypadku profesjonalnych producentów mebli na wymiar, przeprowadzany jest on już po ustaleniu koncepcyjnego projektu kuchni na wymiar, w którym wstępnie określamy konstrukcję mebli, rodzaje i liczbę szafek, ich wyposażenie oraz design frontów meblowych i okuć.

Jakie rozwiązania warto zastosować w kuchniach na wymiar?

Do najciekawszych i obecnie szeroko stosowanych rozwiązań, które stają się już standardem w meblach kuchennych wykonywanych na wymiar, są różnego rodzaju organizery do szuflad i półek. W ten sposób przestrzeń w naszej kuchni staje się o wiele lepiej uporządkowana, a tym samym przygotowywanie posiłków i sprzątanie staje się o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze.

CZYTAJ TAKŻE:   Sięgnij po ozdobne fototapety i zaproś naturę do swojego wnętrza

Pokrewnym sposobem na sprawne zorganizowanie przestrzeni w kuchni i ułatwienie przechowywania różnego rodzaju produktów i naczyń, są systemy wewnętrzne cargo. Są to wielopoziomowe konstrukcje, montowane wewnątrz szafek na specjalnych prowadnicach, w całości wysuwane na zewnątrz. W takich systemach fronty montowane są bezpośrednio do konstrukcji i wysuwają się wraz z nią.

System cargo dzielimy na cargo wysokie, które mogą sięgać od podłogi do sufitu oraz cargo niskie np. cargo podblatowe. Ich zaletą jest możliwość uporządkowanego przechowywania różnego rodzaju produktów, do których mamy bardzo łatwy i wygodny dostęp. Nie musimy już sięgać głęboko do szafki czy szuflady w poszukiwaniu potrzebnych nam rzeczy. Jednym łatwym pociągnięciem wysuwamy całą jej zawartość na zewnątrz.

Kuchnie na wymiar – dlaczego warto?

Zalet kuchni na wymiar jest wiele, jednak do najważniejszych należy przede wszystkim ich wysoka jakości wykonania, która bije na głowę meble marketowe. A także ich pełne dopasowanie do naszych potrzeb. Każdy, kto dużo gotuje, doskonale wie, jak ważne jest funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych elementów mebli kuchennych.

Tylko kuchnie na wymiar pozwalają nam, tak zaplanować przestrzeń, aby spełniała ona nasze konkretne wymagania! Nie można oczywiście zapomnieć o designie mebli, gdzie możemy osiągnąć taki efekt, jaki naprawdę chcemy, bez żadnych kompromisów. I to przy zagospodarowaniu całej dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni, ale z tego chyba każdy zdaje sobie sprawę!

Partnerem materiału jest Atrii – kuchnie na wymiar Warszawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz