Jakie są najlepsze sposoby na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu za pomocą sofy rozkładanej?

Mieszkając w mieszkaniu w bloku bardzo często trzeba się liczyć z tym, że pokoje są niewielkie. Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie trochę miejsca są sofy rozkładane. W ciągu dnia taka sofa służy jako mebel do wypoczynku, a nocą zamieni każdy pokój w sypialnie. Sofa może pełnić funkcję łóżka zarówno na co dzień, jaki i okolicznościowo np. w czasie wizyty gości.

Jak zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu za pomocą sofy rozkładanej?

Największą zaletą sofy rozkładanej jest fakt, że ma dwie podstawowe funkcje: jest meblem do wypoczynku, jaki i łóżkiem. Już samo wybranie sofy zamiast tradycyjnego łóżka sypialnianego pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni – w ciągu dnia składa się ją, przez co wolna przestrzeń w pomieszczeniu się powiększa, a nocą służy jako duże, wygodne łóżko.

Jak dobrać rozmiar sofy rozkładanej aby zaoszczędzić miejsce?

Samo wybranie sofy rozkładanej może nie być wystarczające do zachowania przestrzeni w mieszkaniu. Należy także dokładnie przemyśleć jej rozmiar, biorąc pod uwagę między innymi ilość miejsca w pomieszczeniu, czy inne meble. W niewielkich pokojach warto zdecydować się na mniejszą narożną sofę rozkładaną lub sofę dwuosobową. W pokojach dziecięcych, lub w bardzo małych pomieszczeniach można postawić na jednoosobowy fotel do spania z funkcją rozkładania. Jeśli jednak do dyspozycji jest więcej miejsca, większy mebel, trzy- czy czteroosobowy będzie dobrym wyborem. W dalszym ciągu będzie sprawiał, że zaoszczędzi się sporo miejsca poprzez np. sporych wymiarów pojemnik na pościel, dający możliwość przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Dodatkowo, znajdzie się na niej miejsce do siedzenia dla grupki przyjaciół lub całej rodziny.

CZYTAJ TAKŻE:   Dlaczego warto stosować moskitiery?

Nie tylko schowek na pościel. Jak zaoszczędzić miejsce używając sofę jak dodatkowy mebel do przechowywania?

W sofie rozkładanej zazwyczaj chowa się pościel. Ale nie tylko. W zależności od wielkości samego schowka jak i całej sofy, możesz w niej pomieścić wiele innych rzeczy. Co można przechowywać w kanapie rozkładanej? Tak naprawdę nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Czy to są ubrania na zimę, przetwory w słoikach, dodatkowe ręczniki, zabawki, czy inne przedmioty, na które nie masz miejsca albo zagracają Ci przestrzeń w mieszkaniu – wszystko to spokojnie możesz włożyć do schowka w sofie. Aby dodatkowo pomieścić jeszcze więcej przedmiotów w pojemniku znajdującym się we wnętrzu sofy można zdecydować się na zastosowanie worków próżniowych. Są one idealnym rozwiązaniem do przechowywanie takich rzeczy jak pościel, koce, ubrania sezonowe.

Po stylowe meble zapraszamy do sklep.domatoria.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz