Szafki RTV jako element dekoracyjny – jak je dopasować do wystroju wnętrza?

Poszczególne elementy wystroju wnętrza mają duże znaczenie. Pozwalają zmienić całą aranżację, zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia, lub tworzyć element dekoracyjny. 

Przeznaczeniem szafek RTV jest zaaranżowanie miejsca na telewizor, pilot, dekoder i wszelkie inne sprzęty. Szafkę można dobrać według własnych preferencji.

Jak dopasować szafkę RTV do wnętrza?

Wybierając szafkę RTV, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą kwestią jest rodzaj pokoju, w którym ustawiony jest telewizor. Inna szafka sprawdzi się w sypialni, gdzie jest mniejsza przestrzeń, a inna w pokoju dziennym. Ważne, żeby mebel był wygodny i posiadał pojemne szafki i szuflady. Jej wielkość należy dopasować do potrzeb oraz do posiadanego sprzętu. Aby zapewnić spójność i harmonię we wnętrzu, szafka nie powinna być mniejsza od telewizora. Ostatnim, ale niezwykle ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego materiału. Powinien być łatwy w utrzymaniu i odporny na wszelkiego rodzaju odpryski czy odbarwienia.

Funkcjonalność przede wszystkim

Wiele osób decyduje się na szafki RTV, które przede wszystkim będą wygodne i dobrze spełnią swoją funkcję. Najlepiej sprawdzą się takie, które posiadają głębokie szuflady i szafki, w których można schować wszystkie drobiazgi, takie jak baterie, instrukcje czy piloty. Dobrze, jeśli mają wygodne uchwyty i systemy otwierania, dzięki czemu łatwiej będzie można korzystać z rzadziej używanych sprzętów. Dużym atutem będą specjalne otwory umożliwiające ukrycie przewodów niezbędnych do połączenia telewizora z innymi urządzeniami.

CZYTAJ TAKŻE:   Parapety w domu i ich zalety

Element dekoracyjny

Niektóre wnętrza urządzane są w klasycznym, stonowanym stylu. Wykorzystując szafkę w innym kolorze lub o nietuzinkowych kształcie, można łatwo odmienić całą aranżację pomieszczenia. Przykładowo oryginalna szafka RTV o ciemniejszej barwie drewna będzie wyróżniać się na tle jednolitej ściany i jasnych mebli, przez co od razu przykuje uwagę. Czasami wymiana szafki pozwala małym kosztem odświeżyć wygląd całego pokoju.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Szafka RTV wisząca może stanowić również dodatkowe miejsce do przechowywania innych rzeczy. Jeśli będzie posiadała wystarczającą ilość półek i szafek bez problemu pomieści książki, albumy, płyty i dokumenty. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w mniejszych przestrzeniach, gdzie należy dobrze wykorzystać każdy fragment pokoju. Może stanowić miejsce na ekspozycję ramek ze zdjęciami, pamiątek czy nawet roślin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz