Karnawałowe ozdoby do mieszkania, które możesz zrobić sam!

zaproszenia na karnawal lukata

Chociaż za oknem śnieg i mróz, imprezowy nastrój nie chce nas opuścić. Wprawdzie większość z nas zapomniała już o gorączce sylwestrowej nocy, ale karnawał trwa w najlepsze. To idealny okres na huczne imprezy, przebieranki i zabawy do białego rana. Wbrew pozorom, aby zaznać dużo radości i poczuć się jak prawdziwa gwiazda z pierwszych stron gazet, nie musimy od razu brać udziału w wystawnym balu.

Zaprośmy znajomych, wybierzmy temat dla całej imprezy (w końcu jeśli wszyscy przebiorą się w określonym stylu, będzie nam łatwiej przenieść się w czasie i przestrzeni) i poczujmy się wyjątkowo i ekskluzywnie. Nie uda nam się tego osiągnąć bez odpowiednich dodatków. Dzięki technikom handmade samodzielnie wykonamy efektowne akcesoria i dodamy naszemu wydarzeniu szczególnego charakteru.

Papier w roli głównej

Wbrew pozorom, aby przeprowadzić kompletną metamorfozę naszego mieszkania, nie będziemy potrzebowali zbyt wielu środków. Wystarczy kilka oryginalnych dekoracji – za resztę odpowiadać będzie nasza wyobraźnia i imprezowy nastrój. Niezależnie od tego, na jaki temat się zdecydowaliśmy, bez problemu przygotujemy kilka dodatków, które okażą się uniwersalnymi i efektownymi rozwiązaniami. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na różnokolorowy papier – ten materiał jest nie tylko niezwykle tani, ale także niesłychanie wszechstronny. Właściwie składając i łącząc ze sobą arkusze stworzymy coś idealnego zarówno dla balu w klimacie lat 20, jak i gorącej imprezy kojarzącej się z amerykańskimi latami 80.

Imprezowe czapeczki

To z pewnością najłatwiejszy i najbardziej efektowny karnawałowy gadżet. Wystarczy wyposażyć się w kolorowy papier w formacie A4, nożyczki, brokat, taśmę klejącą, klej i gumki recepturki. Szablon czapeczki bez problemu znajdziemy w Internecie. Wytnijmy go, złóżmy, sklejmy i dla pewności zabezpieczmy konstrukcję od wewnątrz taśmą klejącą. Potem wystarczy przy pomocy zszywacza przyczepić gumkę, która sprawi, że czapeczka pewnie będzie trzymać się na głowie gości. Reszta zależy wyłącznie od nas. Na jej powierzchnię możemy nanieść brokat, naklejki, wyklejanki i dowolne wzory. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie starych gazet lub fotografii. Taki gadżet będzie nie tylko bardzo efektowny – już sam proces jego tworzenia da nam sporo frajdy!

CZYTAJ TAKŻE:   Jakie zalety mają szafy na zamówienie?

Konfetti i brokat

Bez czego jeszcze nie może obejść się żadna impreza? Oczywiście bez konfetti i brokatu! Co prawda i jedno i drugie potrafi dać nam się we znaki i przez miesiące unosić się w kątach mieszkania, ale w końcu raz się żyje, a karnawał to okres szaleńczej zabawy! Brokat możemy nanieść praktycznie wszędzie – z jego pomocą udekorujemy szklanki na drinki, Jak zrobić konfetti? Nie ma nic prostszego – bloki papieru kolorowego, które zakupiliśmy w celu przygotowania imprezowych czapeczek, znów bardzo nam się przydadzą – wystarczy pociąć je na drobne kwadraciki lub podziurkować przy pomocy dziurkacza. To drugie rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić sporo czasu. A ten przyda nam się na stworzenie innych karnawałowych ozdób.

Party popper handmade

Skoro przygotowaliśmy już worki pełne konfetti, warto wykorzystać je w niebanalny sposób. Party poppery, czyli kolorowe, gigantyczne cukierki, które wybuchają setkami kolorów, mogą stać się gwoździem programu i gadżetem, który będzie wspominany przez długie lata. Wielu z nas sądzi, że to przedmiot zarezerwowany dla producentów hollywoodzkich filmów. Nic bardziej mylnego. Aby stworzyć go samodzielnie, będzie nam potrzebna bibuła, papier kolorowy, rolka po papierze toaletowym oraz podstawowe narzędzia. Rolkę przecinamy na połowę, nasypujemy do niej konfetti i oklejamy bibułą. Następnie złożony party popper przewiązujemy z obu stron kolorowymi wstążeczkami lub sznurkami. To tyle! Parę minut pracy, a efekty będą naprawdę zdumiewające!


Tekst powstał we współpracy z platformą Artillo.pl, która umożliwia sprzedaż rękodzieła i wyrobów hand-made.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz