Kontener na gruz – kiedy warto go zamówić i ile kosztuje?

postęp pracy

Chcesz łatwo pozbyć się gruzu po pracach remontowych albo budowlanych? Z pomocą przychodzą firmy zajmujące się odbiorem opadów tego typu. W ich ofercie dostępna jest także usługa polegająca na wynajmie kontenerów na gruz. Kiedy warto ją wybrać? Z jakimi kosztami jest ona związana?

Wynajem kontenera na gruz – kiedy warto?

Kontener na gruz pozwala na załadowanie gruzu i wywiezienie go przez firmę zajmującą się odbiorem i utylizacją odpadów. Usługi tego typu są wybierane zwłaszcza wtedy, gdy prowadzi się prace remontowe, budowlane czy wyburzeniowe.

Wynajem kontenera na gruz pozwala na łatwiejsze pozbycie się gruzu zalegającego na posesji, ale również umożliwia usuwanie powstałych odpadów na bieżąco, w miarę postępu prac.

Usługa wynajęcia kontenera na gruz jest alternatywą dla samodzielnego wywozu gruzu do PSZOK-u, ponieważ za odbiór oraz utylizację odpadków odpowiada wtedy specjalizująca się w tym zakresie firma.

Kontener na gruz – cena

Koszty związane z wynajęciem kontenera na gruz są zróżnicowane. Liczone są one w zależności od pojemności kontenera, jego miejsca dostawy, a także rodzaju gruzu – z większym kosztem związane jest oddanie gruzu zmieszanego niż czystego, na przykład ceglanego.

Gdy chodzi o kontener na gruz Katowice to miasto, gdzie można wynająć go w cenie rozpoczynającej się już od około 500 złotych za mniejsze pojemności, natomiast w przypadku większych cena dochodzi do około 2000 złotych.

CZYTAJ TAKŻE:   Somfy po raz piąty liderem automatyki domowej

Najczęściej klienci prowadzący prace remontowe i budowlane w domach i mieszkaniach decydują się na wynajęcie kontenerów o mniejszych i średnich pojemnościach, gdzie ceny wynoszą od około 500 do 1000 złotych.

Cenniki usług można sprawdzić na stronach firm wynajmujących kontenery. Wycenę można także otrzymać e-mailowo lub telefonicznie.

Gdzie zamówić kontener na gruz?

Aby zamówić kontener przeznaczony do wywozu gruzu, konieczne jest wybranie firmy, która będzie mogła dostarczyć pojemnik, a następnie odebrać go wraz z zawartością.

Dzisiaj większość firm zajmujących się odbiorem odpadów ma własne strony internetowe, na których można zapoznać się bliżej z dostępnymi ofertami i znaleźć dane kontaktowe do złożenia zamówienia. Najczęściej wystarczy telefon, w którym wskazuje się na rodzaj oraz na czas i miejsce dostawy kontenera.

Firma wynajmująca kontenery może następnie dostarczyć wybrany pojemnik na miejsce, a potem odebrać go po zakończeniu czasu trwania umowy lub też wtedy, gdy będzie on już zapełniony – wystarczy tylko telefon, by zlecić odbiór zapełnionego kontenera na gruz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz