Łazienka angielska – 3 cechy

wystroj lazienki

Łazienka angielska jest uważana za rozwiązanie iście ponadczasowe. Oto trzy najważniejsze cechy charakterystyczne takiego stylu, które najlepiej go definiują.

Łazienka angielska potrzebuje przestrzeni

Jeżeli chodzi o popularne style w obecnych trendach architektury wnętrz, bardzo często muszą być one dobierane w zależności od tego, z jak dużą przestrzenią mamy do czynienia. Nie każdy typ wystroju sprawdzi się idealnie w momencie, gdy będziemy mieli do dyspozycji niewiele przestrzeni. W przypadku takiego typu, jak łazienka angielska, musimy się zmierzyć właśnie z takim problemem. Ten typ wystroju jest utrzymany w stylu de facto pałacowym. Sprawia to zaś, że konieczna będzie tutaj spora przestrzeń. Choć możliwe jest wykonanie takiej łazienki w mniejszych pomieszczeniach, eksperci sądzą, że dobra angielska łazienka będzie możliwa do wykonania w pokojach większych niż 10 metrów kwadratowych.

W łazience angielskiej dominuje biel, lecz potrzebuje ona przełamania

Schemat kolorystyczny w przypadku łazienki angielskiej, jeżeli chodzi o kolor podstawowy, jest bardzo prosty – koniecznie musi rządzić tutaj biel. Nie można jednak pójść z skrajność i pozwolić na to, by przytłoczyła ona wnętrze. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich kontrastów, które sprawią, że biały będzie narwą pierwszoplanową, lecz nie dominującą. W takim przypadku bardzo często stosuje się czerń czy beż, a także błękit, purpurę czy róż, które świetnie się między sobą uzupełniają.

CZYTAJ TAKŻE:   Garderoba na wymiar - dlaczego warto ją zamówić?

Łazienka angielska – stylowe meble i armatura to absolutna podstawa

Łazienka angielska to nie tylko przestrzeń, ale również i odpowiednie meble czy armatura. Takie kwestie, jak wanna na nogach, baterie retro czy grzejniki retro powinny być absolutną podstawą – oczywiście najczęściej w kolorze białym. Nie wolno również zapominać, by w miarę możliwości meble w takiej łazience były wykonane z drewna – jego faktura sprawdzi się w takim wystroju najlepiej i nada dobrego nastroju całemu pomieszczeniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz