Lustra – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

aranzacja lazienki

W większości domów oraz mieszkań lustra wiesza się zazwyczaj tylko w łazience i ewentualnie w sypialni lub przedpokoju, by móc sprawdzić swój ubiór przed wyjściem. Tak naprawdę lustra mogą być wykorzystane na wiele innych sposobów. W jakich pomieszczeniach warto więc zamontować lustra?

Podstawowe zastosowanie luster

Oczywiście lustra najczęściej montujemy z powodów praktycznych. Dlatego spotkamy je w łazience, gdzie pomagają podczas codziennej higieny, a także w przedpokoju, sypialni czy też garderobie. Tam pozwalają się przejrzeć i sprawdzić w całości swój ubiór przed wyjściem by mieć pewność, że dobrze wyglądamy i wszystko do siebie pasuje.

Nowoczesne lustra można jednak wykorzystać na wiele więcej sposobów i nie ograniczać się tylko do tego jak tradycyjnie używane są lustra. Mają one bowiem spore walory estetyczne i potrafią kompletnie odmienić charakter danego wnętrza, jeśli zostaną w nie dobrze wkomponowane.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lustra?

Dziś lustra można zamontować tak naprawdę praktycznie wszędzie. Dobrze sprawdzą się na przykład w salonie albo jadalni. Tam są w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, a także je doświetlić jeśli zostaną właściwie zamontowane. W jadalni zazwyczaj lustra montuje się poziomo ponad linią blatu stołu.

CZYTAJ TAKŻE:   Klimas Wkręt-met rozpoczął mobilne szkolenia dla Klientów

Sporo można też zdziałać nawet tam gdzie lustra montuje się zazwyczaj z powodów praktycznych. Aktualnie nowoczesne lustra są na tyle ciekawe i wyposażone na przykład w oświetlenie LED, że montaż lustra w łazience może nie tylko być warty uwagi ze wcześniej wspomnianych powodów praktycznych, lecz może uatrakcyjnić całe pomieszczenie.

Jak wybrać lustro?

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór lustra. Mowa tu na przykład o kolorze szkła. Chcąc uzyskać jak najbardziej wyraźne odbicie najlepiej wybrać lustro srebrne. Do aranżacji lepiej sprawdzi się szkło barwione na grafitowo lub brązowo. Warto też zadbać o to by wybrać takie lustro, które pod warstwą szkła posiada specjalną warstwę folii ochronnej, która w razie zbicia lustra utrzyma odłamki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz