Misja: wiszący fotel, czyli jak odmienić swój ogród na wiosnę

wiszacy fotel

Wiosna to doskonały czas, aby wprowadzić do swojego ogrodu kilka zmian. Wiszące siedziska ogrodowe to prosty sposób, aby odmienić wygląd swojego otoczenia, a przy okazji zapewnić sobie świetne miejsce do odpoczynku. Czym należy kierować się przy wyborze fotela?

Trochę szaleństwa w ogrodzie

W ogrodzie nie może zabraknąć wygodnych miejsc do siedzenia, które zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz. Dlaczego by więc nie wprowadzić przy okazji do naszego otoczenia odrobiny szaleństwa? Fotele ogrodowe podwieszane to doskonały wybór, jeśli chcemy stworzyć nowocześnie wyglądające otoczenie, a ich duży wybór możesz znaleźć na stronie sklepu Dollo.

Jaki materiał wybrać?

Większość foteli ogrodowych podwieszanych wykonana jest z połączenia rattanu i metalu. Dzięki temu wyglądają naturalne oraz są wygodne. Rattan to wytrzymały, ale stosunkowo giętki materiał, a dodatek poduszki sprawi, że w fotelu będzie się po prostu bardzo wygodnie siedziało. Niestety, taki wybór wiąże się też z tym, że na okres zimy wiszące krzesło najlepiej schować do wewnątrz. Jeśli wiec zależy nam na braku takich ograniczeń, możemy wybrać meble ogrodowe wiszące wykonane w całości z metalu.

Lina czy stelaż fotela?

Dobierając krzesło ogrodowe wiszące dla siebie, musimy wybrać sposób jego montażu. Możemy postawić na wiszące siedzisko ogrodowe na np. linie lub łańcuchu. Będziemy jednak do tego potrzebować odpowiedniego miejsca, takiego jak mocny konar drzewa lub zadaszenie ogrodowe. Gdy nie mamy takich możliwości, naszym głównym wyborem prawdopodobnie okaże się fotel z gotowym już stelażem, który po prostu wystarczy postawić.

Uważaj na otoczenie wokół krzesła!

Aby zachować bezpieczeństwo, dopilnuj, aby wiszące siedzisko ogrodowe znajdowało się w oddaleniu od drzwi i kanciastych mebli. Zwłaszcza w przypadku foteli wieszanych na linie lub sznurze istotne jest, aby znajdowały się one z daleka od ścian. Bezproblemowo bujający się fotel ogrodowy podwieszany może je po prostu obić, gdy będziemy na nim spędzać czas. Jeśli z siedziska korzystają dzieci, pamiętaj, aby zawsze zwracać na nie uwagę.

CZYTAJ TAKŻE:   Wymiary referencyjne okien na tle norm europejskich

Projekt fotela rodem z lat 60. XX wieku

Ego Aarnio w latach 60. XX wieku stworzył projekt podwieszanego pod sufitem krzesła w kształcie kuli. Wybierając więc okrągłe modele foteli ogrodowych wiszących, nawiązujemy właśnie do tamtych czasów. Wykorzystanie takich modeli może pomóc nam więc przekształcić nasz ogród w miejsce w stylu retro. Jednocześnie jednak ten kształt jest na tyle uniwersalny, że jeśli chcemy, aby otoczenie wyglądało nowocześnie, wystarczy odpowiedni dobór nowoczesnych dodatków.

Fotel ogrodowy wiszący dla dwojga

Wiele z dostępnych obecnie modeli zakłada tylko jednego użytkownika. Dzięki takiemu wiszącemu siedzisku ogrodowemu możemy odciąć się od rzeczywistości i spokojnie pracować czy relaksować się na łonie natury. Jednak jeśli chcemy spędzać czas razem z kimś, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać większy model na przykład dla dwóch osób. Wiszące krzesło może być też elementem całego zestawu. Możemy postawić je lub powiesić niedaleko innych siedzisk i stołów, tworząc doskonałe miejsce dla spotkań większej ilości osób.

Zieleń wokół fotela

Jeśli wybrałeś już model, materiał i miejsce, w którym znajdzie się Twoje wiszące siedzisko ogrodowe, warto wokół niego zadbać o dużą ilość zieleni. Na tarasie świetnie sprawdzą się kwiaty w donicach. Możesz zawiesić je obok fotelu ogrodowego wiszącego albo po prostu postawić. W tej drugiej sytuacji świetnie sprawdzą się większe rośliny, które stworzą przypominające dżunglę otoczenie. Meble ogrodowe wiszące są tak popularne między innymi dlatego, że pozwalają na mnogość aranżacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz