Niezastąpiona wiertnica diamentowa

wiertnica diamentowa

Wiercenie w betonie przy wykorzystaniu technologii wiertnic diamentowych to warta uwagi alternatywa dla dotychczasowych metod wiercenia. Do tej pory najczęściej tego typu prace wykonywano przy pomocy młotowiertarek elektrycznych. Natomiast wiertnica diamentowa gwarantuje wiele zalet niemożliwych do osiągnięcia dotychczas stosowanymi sposobami. Charakteryzuje się także świetnym stosunkiem ceny do jakości. Coraz więcej firm budowlanych i remontowych decyduje się na zakup wiertnic diamentowych.

Dlaczego wiertnice diamentowe?

Pierwszą cechą rozpoznawalną w przypadku wiertnic diamentowych jest niezwykła prostota obsługi i lekkość tych urządzeń. Łatwo można przymocować je do ściany – wykorzystuje się w tym celu dedykowane przyssawki. Automatycznie odchodzą więc w niepamięć problemy związane z usterkami przy montażu zwykłych wiertarek w celu wykonania wiercenia w ścianie. Wiertnice diamentowe są dobrze opracowane i dalece bardziej niezawodne. Niezawodność umożliwia osiąganie znacznie lepszych czasów realizacji usługi wiercenia otworów w betonie, a tym samym akceptowanie przez wykonawców bardziej napiętych czasowo harmonogramów. Ostatecznie ceny usług są więc znacznie niższe, zaś możliwości w ramach godzin roboczych – znacznie większe. To jedne z najważniejszych zalet wiertnic diamentowych, lecz nie wszystkie.

Kolejnymi niezaprzeczalnymi zaletami wiercenia przy użyciu technologii wiertnic diamentowych są ich wszechstronność i uniwersalność. Własne zbiorniki na wodę ułatwiają wiercenie w wysokich budynkach oraz małych, zamkniętych pomieszczeniach. Nie ma w tym wypadku mowy o zanieczyszczeniach spowodowanych doprowadzaniem wody z zewnętrznego źródła. To samo tyczy się bezpyłowego przeprowadzania całej operacji wiercenia. To znaczny krok do przodu względem starszych metod wiercenia.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak efektownie ogrzewać strefy relaksu?

wiertnica diamentowa

Niespotykane wcześniej możliwości

Wielkośrednicowe wiercenie w betonie technologią diamentowej wiertnicy umożliwia szybką realizację zleceń dotychczas uważanych za niezwykle skomplikowane i wymagających olbrzymich nakładów pracy. Ogromne problemy podczas wiercenia w betonie to już przeszłość – diamentowe wiertła z łatwością radzą sobie z betonem zazbrojonym nawet w 50 procentach. Jeszcze kilka lat temu uchodziłoby to za wynik graniczący z efektem działania mocy nadprzyrodzonych. Co więcej, dzięki wiertnicy diamentowej możliwe jest wiercenie otworów pod kątem nawet 45 stopni i szerokości 600 milimetrów.

Wiertnice diamentowe stosowane są w małych i wielkich budynkach, podczas budowy czy remontu mostów oraz dróg asfaltowych. Ich uniwersalność idzie w parze z niezawodnością i niską ceną, osiągalną dzięki dobremu poznaniu tej rewolucyjnej technologii. Szybki montaż i sprawna realizacja zlecenia dodatkowo redukują już i tak niskie koszty. Warunkiem poprawnego przeprowadzenia remontu oraz zwiększenia jego opłacalności jest zlecenie go fachowcom. Profesjonalne wiercenie w betonie w Krakowie wykonuje firma LES-GAZ. Dziesiątki lat doświadczenia w pracach budowlanych i stałe podążanie za nowymi technologiami gwarantują fachowość usług tego przedsiębiorstwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz