Moskitiery okienne – jakie są ich rodzaje?

do czego sluza moskitiery

Wlatujące do domu owady mogą skutecznie uprzykrzyć dzień. Jednym ze skuteczniejszych sposobów zatrzymania ich są moskitiery okienne. Jakie są ich rodzaje? Jak dobrać moskitierę do naszych wymagań, na co zwracać uwagę?

Moskitiera okienna – dlaczego warto?

Owady uprzykrzają życie wiosną i latem, a nawet wczesną jesienią. Gryzące komary, muszki owocówki czy duże much, które siadają na żywności nie są niczym przyjemnym. Dlatego też, chcąc uniknąć nieproszonych gości, warto wyposażyć się w moskitiery okienne w Katowicach. Wiosną czy latem trudno unikać otwierania okien. A to najłatwiejsza droga, którą mogą przebyć owady do naszych domów. Insekty stają się uciążliwe zwłaszcza wieczorami, ale w dzień też dają o sobie znać. Moskitiera pozwoli zatrzymać owady na zewnątrz, a my nie będziemy musieli rezygnować z otwierania okien i wietrzenia pomieszczeń.

Rodzaje moskitier

Moskitiery występują nie tylko w wielu rozmiarach, ale także w wielu rodzajach, co ułatwia dobranie odpowiedniego produktu do naszych potrzeb. Jednym z rodzajów jest moskitiera plisowana. Jest wykonana z plisowanej siatki, montowanej na konstrukcji z profili aluminiowych. Wygląda estetycznie, a do tego jest trwała. Podstawowym typem moskitiery w Rudzie Śląskiej jest moskitiera okienna ramkowa. Jest montowana do futryny za pomocą obrotowych zaczepów. Można ją zastosować nawet wówczas, gdy na oknie zamontowana jest roleta lub gdy rama okienna jest zabudowana. Moskitierę ramkową można bez problemu zdemontować, by ją oczyścić. Sprawdzi się ona zarówno w przypadku drzwi balkonowych, jak i okien. Moskitiera montowana w rolecie to kolejny rodzaj bardzo popularny. Dzięki temu rolety nie tylko zasłaniają okna przed światłem słonecznym, ale zatrzymują owady na zewnątrz. Użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, kiedy moskitiera ma zasłaniać okno. W przypadku moskitiery zwijanej siatka – za pomocą prowadnic i mechanizmu sprężynowego – zwijana jest do kasety. Dzięki temu użytkownik ma również kontrolę nad tym, kiedy moskitiera jest rozwinięta. Oprócz okien, moskitiera zasłaniać może także drzwi balkonowe.

CZYTAJ TAKŻE:   Dlaczego warto podjąć współpracę z Just Home?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz