Bateria umywalkowa Purani Exe – styl retro w twojej łazience

Jeśli nie jesteśmy amatorami ultranowoczesnych aranżacji w łazience, możemy postawić na styl retro, która nie musi oznaczać wcale pałacowych zdobień oraz przepychu. Inspiracji można szukać w eleganckich łazienkach art deco rodem z nowojorskich wnętrz z lat 30. XX wieku, czy wysokiej klasy designie lat 60. ubiegłego stulecia. Interesującą propozycję utrzymaną w tego typu klimatach stanowi bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena.

Bateria umywalkowa Purani Exe – trójwymiarowe kształty

Bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena stanowi ukłon w stronę nowoczesnego podejścia do historycznych wzorców. Zastosowano tu typowe dla dawnej armatury elementy, jednak nadano im uwspółcześniony charakter. Bateria umywalkowa posiada łagodnie rozszerzający się ku dołowi korpus i delikatnie wygiętą wylewkę. Charakterystyczną cechą baterii są również dwa uchwyty o wyrazistych, trójramiennych kształtach, które świetnie nawiązują do minionych epok.

Bateria umywalkowa Purani Exe – praktycznie i komfortowo

Tworzenie wnętrza stylizowanego na retro wymaga wyczucia i dobrego smaku. Nie można przesadzić z dosłownością, tak, aby pomieszczenie nie zaczęło przypominać teatralnej scenografii. Jednocześnie zadbać należy, aby aranżacja była spójna i harmonijna.

CZYTAJ TAKŻE:   TECElux mini - przycisk spłukujący z czujnikiem ruchu

Bateria umywalkowa Purani Exe należy do serii produktów o jednorodnej formie, dzięki którym bez trudu wyposażymy całą łazienkę w armaturę, która będzie idealnie do siebie pasowała. Oprócz opisywanej baterii umywalkowej, w kolekcji tej znajdziemy również baterię bidetową, wannową, natryskową i 1-punktowy zestaw natryskowy. Co więcej, niską baterię umywalkową zastąpić można wysoką, jeśli wymagałaby tego forma lub wielkość umywalki.

W baterii zastosowano silikonowy perlatorNeoperl, który pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia wody, przy jednoczesnym zachowaniu silnego strumienia. Osadzaniu się kamienia zapobiega natomiast system anti-calc. Wygodną i bezawaryjną obsługę gwarantuje głowica ceramiczna ¼ obrotu. Do kompletu dołączone są również wężyki przyłączeniowe 3/8” oraz kluczyk do montażu i demontażu perlatora.

fot. Invena

1 Komentarz

Dodaj komentarz