Panele podłogowe dobrej jakości – jak je wybrać?

panele podlogowe

Podłoga zawsze jest bardzo ważna w mieszkaniu, niezależnie od tego, czy mamy pomieszczenia przestronne, czy też nie. Każdy, kto wchodzi do wnętrza, od razu zwraca uwagę na podłogę. Dlatego dobrze jest wybrać panele podłogowe. Są łatwe w czyszczeniu i estetyczne. Podczas kupowania musimy jednak zwrócić uwagę na grubość tych elementów, rodzaj powłoki i klasę ścieralności.

Czym charakteryzują się dobre panele podłogowe?

Największy problem podczas takich zakupów będą mieć osoby, które nie są za bardzo zorientowane w tej materii. Trudno przecież wiedzieć cokolwiek na temat materiałów i ceny za takie artykuły, jeżeli wcześniej nigdy nie musieliśmy zatroszczyć się o podłogę. Jeżeli jednak decydujemy się już na panele podłogowe Classen, to trzeba będzie zastanowić się nad kilkoma podstawowymi kwestiami. Chodzi naturalnie o grubość, a im grubsze, tym bardziej będą odporne na zużycie i po prostu dłużej będą nam służyć. Poza tym ważnym parametrem będzie także klasa ścieralności. Określa ona odporność na eksploatację. Im wyższa klasa, tym lepiej.

CZYTAJ TAKŻE:   Idealne posadzki do pomieszczeń mieszkalnych

Dodatkowo panele podłogowe mogą dysponować także różnymi rodzajami powłok. Może to być melamina, lakier albo olej, czy też wosk. Powłoki te mają swoje zalety i wady, ale najważniejsze, aby ostatecznie panele były odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dobrze jest tu wypytać dokładnie doradców klienta o wszystkie warianty.

Czy do każdego pomieszczenia trzeba kupować inne panele?

Jedną z ważniejszych kwestii będzie także dopasowanie konkretnego typu paneli do poszczególnych pomieszczeń. Inne będziemy stosować w salonie, a inne w łazience lub w kuchni. Tam, gdzie panuje duża wilgotność, tam na pewno zawsze należy zastosować panele podłogowe wodoodporne. Produkty tego typu posiadają specjalną warstwę, która zabezpiecza przed wilgocią. Niestraszne im nawet poważne zachlapania i są bardzo łatwe, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości.

Innym ważnym czynnikiem będzie także sam montaż. Dobrze jest wybierać panele, które będą proste w instalacji i nie będą wymagać specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu sami je zamontujemy, oszczędzając czas i pieniądze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz